Ti zahráli nejen klasiku, ale po přestávce, která byla věnována prohlídce ručních prací seniorů, zazpívala Alexandra Kivač populární písně. Nakonec v přídavku si zazpívali i diváci, kteří zaplnili celý sál, Išel Macek do Malacek. Koncert se moc líbil, což diváci hodnotili obrovským potleskem a rádi slyšeli zprávu, že k nám přijedou i na Novoroční koncert na zámku. Výstava seniorských prací se také moc líbila, je vidět, že trmičtí senioři nezahálejí a představili ruční práce a hlavně obrazy. Hodně zaujal i stánek s bižuterií a pak stůl s historickými památkami z 20. let minulého století.

Ilustrační foto.
Slušný zářez milovníka gólů. Sázkař vsadil pětistovku a vyhrál 150 tisíc korun

Zvláště pak svázané výstřižky z tehdejších novin před 100 lety, kterou zdědila jedna z účastnic po svém pradědovi. Tak mě napadá, že by se měla na zámku v Trmicích samostatná výstava z toho, co naši senioři uchovávají ve svých domovech zajímavého z minulosti po svých předcích. Nakonec vždyť Trmický zámek býval Muzeem, Ještě si to někteří pamatujeme, že jsme tam se školou chodili.

Jaroslav Puchta

Trmický zámek oslavoval Den vzniku samostatného československého státu koncertem pro republiku a výstavou děl trmických seniorů.Trmický zámek oslavoval Den vzniku samostatného československého státu koncertem pro republiku a výstavou děl trmických seniorů.Zdroj: Archiv

V centru města by kance nikdo nečekal a na Lidickém nebo v atriu magistrátu už vůbec ne.
Kanci vyrazili na ústecký magistrát. Asi chtěli podat stížnost na odstřely