Na Den Země (22. dubna) si každoročně připomínáme důležitost ochrany naší planety a životního prostředí. V rámci letošních oslav Dne Země na UJEP bude možné navštívit výstavu fotografií na téma „Země a klima“, jejíž součástí může být i vaše fotografie. Stačí přihlásit váš snímek do fotografické soutěže, kterou pořádá Fakulta životního prostředí a Přírodovědecká fakulta UJEP.

Účastníci mají možnost se přihlásit do této soutěže zasláním jedné fotografie, která vystihuje téma Země (či země) a klimatická změna na adresu diana.nebeska@ujep.cz. Soutěž probíhá od 25. března do 15. dubna 2024. Podrobné pokyny a pravidla soutěže najdete na webu www.fzp.ujep.cz/neveda

Z předání cen v informačním centru.
Děti z ústeckých mateřských škol vystavují v informačním centru

Vybrané snímky budou vystaveny v Centru přírodovědných a technických oborů UJEP od 22. do 30. dubna 2024 a o výhercích (1.–3. místo) rozhodne online hlasování veřejnosti. Oficiální zahájení výstavy se uskuteční v rámci akce Den Země na UJEP (22. dubna 2024 od 15:30 hodin).

Zaměstnanci Malfini také letos uklízeli svět.
Zaměstnanci Malfini také letos uklízeli svět. Nepořádek byl u hlavní silnice

Nejlepší snímky budou odměněny cenami od společnosti Kokoza, specializující se na domácí kompostování a pěstování, v hodnotě až 2000 Kč a dárkovými předměty UJEP. Připojte se k této soutěži a dejte světu najevo, jak důležité je chránit naši planetu pro budoucí generace.

Diana Polanská Nebeská

Mohlo by vás zajímat: Pod ústeckou Větruší zavřou silnici. V akci bude obří kolový jeřáb