V play-off hraném na dva zápasy, kde v případě stavu 1:1 na zápasy rozhoduje rozdíl ve skóre, byl připraven kvalitní soupeř z Univerzity Karlovy v Praze. První utkání hrané na palubovce pražského celku mělo po 3 čtvrtiny vyrovnaný průběh. V závěrečné desetiminutovce ústecký tým přeřadil na vyšší rychlost a bylo z toho konečné vítězství 82:68, a tím pádem čtrnáctibodový náskok do odvety hrané v Ústí nad Labem.

I druhý zápas se z počátku nesl v duchu vyrovnané bitvy, ve které však domácí měli stále mírně navrch. Ke konci prvního poločasu si ale domácí hráči na útočné polovině otevřeli střelnici a několika úspěšnými tříbodovými střelami zasypali hostující tým. Skóre se v průběhu zápasu vyšplhalo až na rozdíl třiceti bodů, který už hosté zvládli pouze kosmeticky upravit. Konečný výsledek se tedy zastavil na 91:71 pro domácí, což znamenalo celkově 7. výhru v řadě!

Touto výhrou se basketbalisté z ústecké univerzity probojovali mezi čtveřici nejlepších univerzit v České republice a na turnaji FINAL 4 v Olomouci je 11. a 12. května čeká těžký boj o medailová umístění!

Michal Sedlák