Díky metodickým přístupům a materiálům, které děti dostanou přímo do ruky, se tak daří posilovat povědomí o třídění také u rodičů dětí. Nejedná se však o žádné přednášky, ale o plnohodnotná hudebně divadelní pro děti předškolního a nižšího školního věku.

Kromě představení na domovské scéně v karlovarské Husovce a na scéně v Bečově nad Teplou, kde postupně vzniká zázemí pro International Children's Musical Theatre, vyjede soubor každý měsíc na představení do divadel a kulturních domů v republice, kde jej čekají zpravidla zcela naplněná hlediště. Předem objednané představení se hrají i přímo v areálech škol a předškolních zařízeních. V říjnu budou zastávky ve Valticích, v Hustopečích, v Meziboří, v Chabařovicích a v Duchcově a v rámci International Children's Musical Theatre také ve slovenském Trenčíně, v Hlohovci a v Ladcích. Vánoce budou ve znamení pražských a karlovarských představení.

Střekovský hřbitov.
VIDEO: Dušičky v Ústí. Kolik stojí věnec a jaká je otevírací doba hřbitovů?

Dům kultury v Chabařovicích je plnohodnotný kulturní stánek s divadelním jevištěm a sálem pro dvě stovky diváků. Děti z mateřské a potom i základní školy dorazily na představení hudební ekopohádky od 9.00 a následně od 10.30 hodin. Chabařovické představení bylo poslední ze severočeského sledu říjnových představení, a které již oslovilo v letošním roce desetitisíce dětí po celé ČR. V závěru měsíce soubor ještě čeká týdenní pobyt ve Znojmě a jeho půvabném divadle.

Kristýna Sklenářova

Riccio quartetto.
Trmický zámek oslavoval Den vzniku samostatného československého státu

Divadlo dětí zavítalo do Chabařovic. Ušatá Balynka naučila místní děti, jak správně třídit odpad.Divadlo dětí zavítalo do Chabařovic. Ušatá Balynka naučila místní děti, jak správně třídit odpad.Zdroj: Archiv