Třetí ročník Filipova poháru proběhl v pondělí 29. ledna v budově České národní banky. Finálového klání se zúčastnili vítězové krajských kol, kteří soutěžili v pěti různých hrách z oblasti peněz, financí a kybernetické bezpečnosti. Odměnou pro nejlepší týmy byly tablety, mobilní telefony nebo bezdrátová sluchátka.

„Zvyšování finanční gramotnosti nejenom u dětí se věnujeme dlouhodobě. Finanční gramotnost je součástí výuky už na základních školách a nejlepší cestou k jejímu zvýšení je získání znalostí atraktivním a zábavným způsobem. Proto je tady Filipův pohár, jehož třetí ročník už zná své vítěze, kterým upřímně blahopřeji,“ říká Jitka Hajičová, šéfka programu ČSOB Finanční, digitální a udržitelné vzdělávání pro školy.

Ilustrační foto
Únorový program knihovny bude ve znamení lásky. Podíváte se na Kubu

„Školáci nás velice mile překvapili svými znalostmi z finančního světa, nenechali se napálit kyberzločinci a bravurně zvládli i policejní hru. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům patří obrovská gratulace,“ doplňuje Jitka Hajičová.

„Soutěže na poli finanční a ekonomické gramotnosti, jako je Filipův pohár, jsou významným nástrojem sloužícím k rozvoji znalostí dětí a mládeže. Jsme proto rádi, že jsme opět mohli přivítat jeho finalistky a finalisty na půdě České národní banky. Těší nás, že naše Návštěvnické centrum je pro ně stálým zdrojem informací, které mohou uplatnit nejen během soutěžních klání, ale i ve svém budoucím životě,“ uvedla Dita Vejnárková, ředitelka odboru Návštěvnické centrum ČNB.

Milada stále láká vodní ptáky, běžce a otužilce.
FOTO: Milada žije, láká i otužilce. Je to forma terapie, říká jeden z nich

Týmy z celé České republiky soutěžily celkem v pěti interaktivních hrách, které byly připravené ve spolupráci s partnery Filipova poháru – Policií ČR, Českou asociací science center a Českou národní bankou. V průběhu soutěže se naskytla i příležitost prohlédnout si expozice Návštěvnického centra České národní banky. Novinkou pak byl speciální workshop pro učitele, jehož součástí byl i kvíz.

Třetí ročník byl rekordní v počtu účastníků krajského kola, zapojilo se totiž přes 3 500 žáků z celé republiky, přičemž počet zapojených škol zůstal zhruba stejný jako vloni 280. Do finále se dostaly některé známé školy z předchozích ročníků, které se do finále dostaly již potřetí.

Mohlo by vás zajímat: Čistota a novota. Oživenou zastávku Kotva si ve Vaňově chválí

Zdroj: Čtenář reportér