„Pokud se jedná o ochranné prostředky pro stát, jsou v součinnosti s ADLERem zajišťovány z Číny v rámci podepsaného kontraktu s Ministerstvem zdravotnictví ČR,“ říká ředitel firmy Radek Veselý. Celý obchod probíhá ve finanční režii státu. Zaměstnanci firmy pomáhají přímo v Číně už víc jak týden koordinovat nejen samotný obchod, ale také technicky zajišťují potřebné platby dodavatelům.

Mimořádný prodej je připraven ke spuštění už tento pátek. Jak upřesňuje Radek Veselý, letadlo se zbožím by mělo přistát v brzkých ranních hodinách v České republice, a ještě týž den by měla proběhnout první expedice z ostravského logistického centra. Jedná se o klasické chirurgické roušky a masky typu KN95/FFP2 v řádech milionů kusů a desítky tisíc kusů chirurgických obleků. „Vzhledem k vážnosti situace projednáváme možnost expedice výjimečně také v průběhu víkendu,“ doplňuje ředitel.

Objednávky ADLER technicky umožní i mimo svoji registrovanou klientelu, v první fázi upřednostní zdravotnické a sociální organizace, záchranné a bezpečnostní složky, krizová centra a další. V druhé fázi budou prostřednictvím e-shopu obslouženi stávající registrovaní zákazníci.

Současně je již intenzivně připravována další letecká dodávka pro prodej zdravotnického materiálu. Ten bude prostřednictvím e-shopu distribuován i dalším zájemcům po zaregistrování v systému, kde budou nastaveny množstevní i technické parametry.

Marie Logrová