Hlavní myšlenkou programu Basketbal@School je společně se spřátelenými kluby z Litoměřic a Drážďan vytvořit podmínky pro přeshraniční spolupráci škol. První část, při které se žáci navzájem seznamovali, proběhla v naší škole. Této akce se zúčastnili také zástupci basketbalových týmů Dresden Titans basketball, Sluneta, Slavoj BK Litoměřice, a BC Basketballclub Dresden.

Z natáčení filmu Tichá pošta v Zubrnicích.
Zubrnice hostí filmaře i s Matějem Hádkem. Točí o dětském hrdinství za války

Pro žáky byl připraven bohatý program zaměřený na seznámení se a poznávání odlišností mezi našimi školami i národy. Na pěti stanovištích žáci plnili různé úkoly – ochutnávání českých a německých sladkostí (spojené s popisováním chutí), učení se jednoduchým jazykovým frázím, práci s mapou aj. a hraní her zaměřených na komunikaci. Jako komunikační prostředek sloužil žákům zejména anglický jazyk. Děti se ale také navzájem učily různá česká a německá slůvka. V průběhu dalších aktivit děti vytvářely skupinovou koláž a vyzdobily si také navzájem trička na památku.

Po obědě a odpočinku si žáci zahráli přátelské zápasy v basketbalu a házené. Návštěva žáků z Drážďan se nesla v příjemné a přátelské atmosféře. Již nyní se těšíme na naši návštěvu v Drážďanech. (lk)

Všech pět nejúspěšnějších základních škol Ústecka je z krajského města.
Přijímačky v plném proudu. Víme, z jakých škol Ústecka je žáci nejlépe zvládají