Na pamětníka nevypadáte, přesto první otázka míří do minulosti. Jaké byly začátky?
První kulečníkový klub byl založen v roce 1982 v Chabařovicích. Potom se těžké stoly stěhovaly. Chvilku se hrálo v restauraci Zátiší v Moskevské ulici, v Krásném Březně v Corsu, na SKP Sever, ve Všebořicích. Od roku 2014 do roku 2023 jsme hráli v Trmicích.


Říkáte do roku 2023. To znamená, že jste město pod komíny opustili?
Ano. Kulečníkový klub byl v prostorách mé firmy, celý areál s několika věžáky odkoupil nový majitel, proto jsem musel hledat pronájem v Ústí nad Labem. Nebylo to zrovna jednoduché, ale hodně nám pomohl primátor. Novou soutěž od září 2023 už hrajeme na adrese Hoření 3083/13, bývalý objekt UJEP na Skřivánku. Kousek od vstupní branky je stanice autobusu č. 2 a 7. 

Fotbalisté Brné ilustrační
Srbice měly Brné nastavit zrcadlo. Ta ale dál demoluje protivníky

Pokud vím, v Trmicích byly kulečníkové stoly v prvním patře. Jak probíhalo stěhování?
(smích) Byla to zajímavá akce. Měli jsme tam dva velké stoly ( 284x142 , zn. Soogard), tři malé stoly (210x105 zn. Soogard) a dva malé stoly zn. Bismark. Jenom břidlicová deska váží 200 kg. Každý stůl se musel rozebrat, ještě že v Trmicích byla rampa. Oslovili jsme speciální firmu. Samozřejmě úklid v Trmicích, úprava nových prostor na Skřivánku. Nad každým stolem musí být světlo, některé stoly jsou vyhřívané, je tam malá kuchyňka, prostor je daleko větší, než v Trmicích.

Beautiful and Strong 2023 v Ústí nad Labem.
Z té krásy přechází zrak. Divadlo v Ústí patřilo svalovcům a rajcovním fitness

Začíná nová soutěž, co bude dál?Hrajeme víc soutěží, v klubu je cca 30 členů. Dnes třeba hrajeme I. národní ligu na malých stolech, soupeři přijeli z Náchoda. Jména jako Martin Vedral, Adam Kozák, Vlastislav Tauterman, Adam Březina zná celá kulečníková obec. To jsou několikanásobní mistři republiky. Někteří nás reprezentovali i v zahraničí. Hodně práce nás čeká, chtěl bych koupit ještě jeden malý a jeden velký stůl, možná i profi pool. Když chcete pořádat mistrovství republiky, musíte zajistit standardní podmínky pro hráče i rozhodčí. To znamená instalovat v herně kamery, informační panel, reklamní poutač, odpočinkovou zónu, atd. Jako novinku nabízíme veřejnosti každý čtvrtek odpoledne hru na malých stolech. Třeba objevíme nový talent.

Miroslav Vlach 

Mohlo by vás zajímat: Je to šifra od Kazmy, vtipkovali Ústečáci o provizorní opravě dlažby na náměstí

Zdroj: Janni Vorlíček