V době, kdy republiku paralyzoval záhadný virus, neseděl David Cihlář s rukama v klíně, ale snažil se najít způsob, jak by školákům představil sport očima těch, kteří v Ústí nad Labem studovali a dnes lámou rekordy daleko za hranicemi České republiky. Jeho projekt se jmenuje Cesta kolem světa za 7 týdnů. Každou středu jeden příběh z jiného kontinentu. Žádné profesionální studio a spoustu sponzorů nečekejte, ale příspěvek na webu školy zhlédlo už více jak 1300 lidí.

Inspektoři Státní veterinární správy při společné kontrole s celní správou odhalili v Ústí nad Labem dodávku převážející 70 kg mrazených masných polotovarů k výrobě kebabu, přepravce nedodržel požadované teploty.
Dodávka převážela v Ústí maso na kebab, místo mrazu bylo v autě nad nulou


"Chtěl jsem ukázat dětem, že základem úspěchu je vzdělání, jazyk, touha vítězit, podložená tvrdým tréninkem a sebepoznáním. Oslovil jsem několik kamarádů přes chytrá pojítka, samozřejmě, že jsem měl technickou nápovědu. Digitální svět je prima. Zpracoval  plán, potom to byla práce s otázkou a odpovědí. První u mikrofonu byl profesionální triatlonista Jakub Langhammer, který vyprávěl o Austrálii. Následoval běžec Jirka Homoláč, který trénoval v Africe. Horolezec Ota Louka navštívil Himaláje, mladičká Edita Vopatová dělá sportovní lezení a ochotně popisovala velkou akci v Mexiku. Pátým vypravěčem byl Denis Valenta, ten sportoval v Bolívii. Všichni byli skvělí a stanovený čas šedesáti minut většinou nestačil. Fenomenální Standa Bartůšek popisoval Antarktidu na kole, jeho další aktivity jsou tak zajímavé, že by z toho byla kniha. Poslední příběh je v plánu ve středu 10. června, Evropu bude zastupovat reprezentantka v plavání Barbora  Závadová," vysvětluje učitel a po chvilce pokračuje dál.

Ronja, dcera loupežníka
Činoherní studio potěší diváky pod širým nebem. Na hradě, koupališti i v zahradě

"Jiný host, jiný kontinent! Odpovídají na mé otázky a otázky dětí, nikdo z nich nehovořil o honoráři, mají rádi sport a tohle město. Pracuji už delší dobu na UJEP, učím tam statistiku, didaktiku a masáže. Poznal jsem tam spoustu talentovaných mladých lidí a o tom to je. Všechny ty nahrávky si můžete zpětně přehrát na webu ZŠ Pod Vodeojemem Zde. Jako každý normální člověk a táta koronavirus nesnáším. Nikdo neví, jak dlouho budeme ještě nosit roušky, ale něco pozitivního v té nenadálé krizi přeci jen vidím. Dobrovolníci nabízeli nejen své šikovné ruce, talent, čas, ale i mozek, proto vyhráváme, " říká David Cihlář.


Profesor Jiří Cihlář učí na UJEP matematiku, David statistiku, jeho bratr Filip je uznávaný lékař, sestra je operní zpěvačka. Budoucnost Ústí jim není lhostejná.