První disciplínou byl písemný test z pravidel silničního provozu, kde mladí cyklisté prokazovali své teoretické znalosti. Jízda podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti byla druhá disciplína, při které museli soutěžící své teoretické vědomosti uplatnit při praktické jízdě po dopravním hřišti.

Třetí disciplínou byla zdravotnická příprava. A nebyla by to soutěž cyklistů, kdyby chyběla jízda zručnosti, což byla čtvrtá disciplína. Pátou disciplínou byl „Labyrint“ což byla práce s mapou. Velkého úspěchu dosáhla ústecká základní škola E. Krásnohorské.

Kategorii starších žáků suverénně ovládla a v mladší kategorii obsadila druhé místo. Tímto výsledkem postoupila do celostátního finále. Nemalý podíl na jejich úspěchu mají i ústečtí strážníci z dětského dopravního hřiště, kteří pomáhali soutěžící na tento závod připravit a drželi nad soutěžními družstvy patronát.

Soutěž pro cyklisty vyhlašuje Rada vlády ministra dopravy pro bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Jan Novotný

Mohlo by vás zajímat: Za kolik se občerstvíte na ústeckém hlaváku? Letí hlavně bagety za sedmdesát

Ústecké hlavní nádraží je dle mnohých Ústečanů příjemným místem v centru města. Mohou za to hlavně kavárny, bistra a pekárny, do kterých míří denně stovky lidí. | Video: Deník/Jan Pechánek