Výtěžek ze startovného je věnován pacientům po mrtvici a na další osvětovou činnost Nadačního fondu Čas je mozek. Díky zapojení odborníků zároveň Čas je mozek pomáhá pacientům, kteří CMP překonali, se zařazením do aktivního života a poskytuje podporu jejich rodinám.

Ústí nad Labem je prvním chystaným během tohoto roku a poběžíme pro konkrétní pacientku Kláru, kterou potkala mozková mrtvice v jejích 29 letech. Jako obvykle, mrtvice přišla naprosto neočekávaně v době před Vánoci, když šla Klára dcerce koupit dárek. Mrtvice byla pravděpodobně způsobena několika nezávislými faktory a Kláře způsobila ztrátu řeči a výpadek paměti. Ta se jí po pár dnech v nemocnici začala vracet. Několik dní si však nepamatovala jména svých sourozenců a nebylo pro ni možné rozpoznat ani běžné věci.

Půl roku po mrtvici, chodí Klára pravidelně na logopedii a snaží se vrátit do běžného života a přiblížit se stavu před mrtvicí. Registrace probíhá před hlavní budovou Speciální ŽŠ Pod Parkem v Ústí nad Labem v den závodu mezi 15:15 a 16:05. Z tohoto místa se bude zároveň i startovat. Trať dlouhou necelé 3 km mohou běžci zdolat chůzí nebo během. Běh organizuje Česká společnost intervenční radiologie, Cerebrovaskulární sekce České neurologické společnosti ČLS JEP a Nadační fond Čas je mozek.

Vladimír Jurina

close Už v pondělí 15.5. vyběhneme v 16:15 proti mrtvici. Právě na tento den připadá Světový den proti mozkové mrtvici. Akce má za cíl upozornit na zákeřnost cévní mozkové příhody, jejíž příznaky stále většina Čechů (až 70 %) včas nerozpozná. info Zdroj: Archiv zoom_in Už v pondělí 15.5. vyběhneme v 16:15 proti mrtvici. Právě na tento den připadá Světový den proti mozkové mrtvici. Akce má za cíl upozornit na zákeřnost cévní mozkové příhody, jejíž příznaky stále většina Čechů (až 70 %) včas nerozpozná.