„Tak například v zimě (tehdy opravdu mrzlo) jsme nastříkali vodu z domovních hydrantů na část parkoviště před panelákem (tenkrát na něm tolik aut nebylo) a měli jsme kluziště. Požární hadice jsme pak sušili na zábradlí u výtahových šachet. V létě jsme na Moravském Předměstí pořádali táboráky s harmonikou nebo kytarou, jezdecký oddíl vozil děti na koních. Organizovali jsme i sportovní hry, na kterých soutěžily děti z jednotlivých vchodů, třeba i ze dvou paneláků. Jednou jsme dokonce pod okny paneláku k velké radosti všech opekli i sele. Celkem jsme se díky tomu mnozí znali. Vše bylo možné také proto, že bylo více času, neměli jsme počítače, mobily a jiná lákadla,“ zavzpomínal Marcel Kraus.

Den svatého Patrika na FZŠ České mládeže v Ústí nad Labem.
Den svatého Patrika na FZŠ České mládeže v Ústí nad Labem

Některé tehdejší děti si na zmíněné zábavy, už v roli rodičů, v době „předkovidové“ vzpomněly a akce na Moravském Předměstí zopakovaly. 

Máte podobné vzpomínky ze sídlišť i vy? Sdílejte je s námi. Své archivní poklady zašlete na e-mailovou adresu Pavla.Horynova@denik.cz. Příspěvky rádi zveřejníme na našem webu i v novinách.
Děkujeme!

Po stopách starých pohlednic - střed města Ústí nad Labem včera a dnes.
Po stopách starých pohlednic - střed města Ústí nad Labem včera a dnes