Tentokráte na své závěrečné cestě byli doprovázeni jezdci kavalerie. Tradičně byl cíl u totmů v Parku generála Klemeše. Zde oba vzdali hold svého stvořiteli Karlu Mayovi. A potom se opět ukázala lidumilnost Vinnetoua. Indiánská skupina totiž měla u kůlu uvázaného a připraveného na mučení Miloše Jíru.

Vinnetou vysvětlil , že Jíra je přítel Apačů a že měl před nedávnem narozeniny a tak byl osvobozen. Vladimír Hron ještě prozradil, že jeho bílý bratr Sváťa Žáček bude mít také zanedlouho sedmdesáti a tak oba dostali dárky. A potom už jste v Parku generále Klemeše si mohli prohlédnout dvě ležení indiánů, mohli jste vidět indiánské tance, děti mohli shlédnout divadélko, zkusit si Indiánskou stezku v podání Domu dětí a mládeže a ti starší mohli vyzkoušet svoje umění ve střelbě lukem. A u hospody U kapličky běžel program. Nejprve měl svůj blok Vladimír Hron, potom přišly Baby di Brná.

Vladimír Hron se rozhodl jednu písničku si zazpívat s nimi. Velice se mu to líbilo a tak zpěvačkám předal cenu Vinnetoua – dort. Další vystupující byl Ústecký výběr, po něm Riding Hoppers s Radkem Stankem a Robertem Mouchou. K večeru přišlo velké překvapení. Waldemar Matuška. Byla to show jednoho muže. Zpěvák, který zpívá písničky Waldemara a má velice podobný hlas si získal srdce všech. Samozřejmě opět se tancovalo. Jako pořadatelé jsme měli trochu strach jak si duo Gramofon poradí s rozjásaným publikem. Zvládli to. Tančilo se dál a nechtělo se končit. Indiánský den se v Brné podařil. Dopoledne jsme se všichni obávali počasí, ale to se umoudřilo a bylo fajn. Vy jste nebyli? Vaše chyba. Přijďte příští rok 14. června.

Zdeněk Kymlička

Mohlo by vás zajímat: Visáči, The Mist, Prago Union. Útulek Fest v Brné pomáhal opuštěným zvířátkům

Útulek Fest 2024 | Video: Deník/Adéla Stejskalová