Smyslem celé události bylo především zamyslet se nad tím, co mohou všichni ti, kteří se ve sportu nějak pohybují, udělat pro to, aby sport zůstal zdravým prostředím pro osobnostní růst sportovců a uvědomění si toho, že sportovci jsou limitováni věkem, který ukončuje jejich kariéru mnohdy nečekaně a „nový život“ si musí začít plánovat, dokud jsou na vrcholu sil.

Konferenci oficiálně uvedl ředitel SMIMfin Martin Mrňák, který téma otevřel motivy uspořádání této akce a poté si slovo i mikrofon převzal Jan Mühlfeit – globální stratég, kouč top manažerů, olympijských vítězů a umělců, který se zaměřil na témata odemykání lidského potenciálu a mentální odolnosti s využitím technik, které aplikuje při práci se svými svěřenci (např P. Schick, J. Lehečka a další).

V následující prezentaci se ekonomka Markéta Šichtařová, ředitelka Next Finance, věnovala rozboru současné ekonomické situace ve světě, možnostem a trendům v investování.

Následovala přednáška Mariana Jelínka, hokejového trenéra, kouče, manažera a autora řady knih, který svou prezentaci zacílil na popis problematiky vrcholových výkonů pod optikou mentální přípravy jedinců a týmu.

Program konference nabídl prostor k debatě o zdravém rozvoji sportovního talentu, mentálních blocích sportovců, negativních vlivů dnešní společnosti, ale také o energetické krizi nebo možnostech investování do kryptoměn.

Martin Mrňák