Od února do dubna letošního roku v Knihovně Ústeckého kraje probíhal cyklus hudebně debatních pořadů, během nichž měli návštěvníci možnost setkat se s významnými osobnostmi české hudební scény. Tento cyklus symbolicky zahajoval třináctý ročník prestižního severočeského festivalu Hudební setkání, do něhož se krajská knihovna dlouhodobě zapojuje.

V rámci cyklu nazvaného Hudební setkání v knihovně se návštěvníkům představili pianista a člen Guarneri Trio Prague Ivan Klánský (14. 2.), skladatel a jazzový pianista Emil Viklický (13. 3.) a jeden z nejznámějších světových hornistů Radek Baborák (10. 4.). Všechny tři akce probíhaly pod moderátorskou taktovkou Michala Maška, pianisty a ředitele zmiňovaného festivalu Hudební setkání.

Záchrana horolezce v Tisé.
Do záchrany horolezce v Tisé se zapojily hned čtyři složky záchranného systému

„O tento typ pořadů je mezi našimi uživateli velký zájem, o čemž svědčí i fakt, že vstupenky na všechny tři večery byly kompletně vyprodány během necelých dvou týdnů. Velkou přidanou hodnotou je pak podle mě formát akcí, jenž kombinuje hudbu a mluvené slovo. Kromě zážitku ze samotného koncertu si tak návštěvníci odnášejí i spoustu zajímavých informací o životě umělců, kteří nás v rámci cyklu navštívili,“ hodnotí Hudební setkání v knihovně její ředitelka Jana Linhartová a dodává, že obrovské díky patří především partnerům, bez jejichž podpory by nebylo možné cyklus úspěšně realizovat.

Konkrétně je pak poděkování směřováno zřizovateli knihovny Ústeckému kraji, dále Statutárnímu městu Ústí nad Labem a společnosti Metallplast – Recykling, spol. s r. o.

Gymnázium Jateční slaví 70. narozeniny. Oslav v Hraničáři se účastnil i zpěvák Václav Neckář.
Gymnázium Jateční slaví 70. narozeniny. Oslav se účastnil i zpěvák Neckář

Jarním cyklem participace Knihovny Ústeckého kraje na letošním ročníku festivalu Hudební setkání nekončí. Již nyní se návštěvníci mohou těšit na úterý 8. října, kdy do knihovny zavítají klavírista Martin Kasík a violoncellista Petr Nouzovský. Předprodej vstupenek na říjnovou akci bude zahájen v průběhu léta.

Jan Černecký, mluvčí Knihovny Ústeckého kraje

Mohlo by vás zajímat: Naše bezdomovce znám osobně, říká starosta Severní Terasy. Máj nedávno mohl ožít

Zdroj: Deník/Jan Pechánek