Poběží se v lokalitě známé již z předchozích měsíců s tím, že trať bude o polovinu delší (tedy, téměř 10 km). V posledních týdnech se pořadatelé mnohých akcí, napříč sportovními odvětvími, rozhodli vyhlásit zákaz startů ruských a popřípadě i běloruských sportovců. Jedná se o vcelku pochopitelnou reakci na vpád ruských vojsk na Ukrajinu, na agresi ze strany Putinova režimu… K tomuto postupu se ovšem nepřipojíme.

Jako pořadatelé závodů u Chabařovic s kolegy uvítáme občany jakékoli země, příslušníky kterékoliv národnosti. S tím, že účastníkům běhu bude u prezentace předloženo k podpisu prohlášení odsuzující násilí, zejména násilí v podobě vojenských agresí.

Závod se uskuteční v neděli 13. března. Sraz účastníků je u jižního břehu rybníka Glaser; 1,2 km jihozápadně od Chabařovic (cca 250 m západojihozápadně od vjezdu do areálu firmy Vodohospodářské stavby). Prezentace bude probíhat od 9.15 hodin u místa startu, který je naplánován na 10 hodin. Trať má délku 9,9 kilometru. V neděli u startu na viděnou.

Vladimír Růžička