Celý den si s námi počasí tak trochu hrálo, chvílemi to svítilo, pak zase příjemně pod mrakem a dokonce i pár kapek spadlo. Hasičům, kteří se odvážili přijmout výzvu v nejtvrdším hasičském sportu bylo ale počasí vesměs jedno, každý si prožil svých pár minut pekla, potu a utrpení. O tvrdosti trati svědčí i fakt, že 5 z 44 hasičů svůj pokus nebylo schopno dokončit. Někteří si jistě sáhli na hranu svých sil, ale stálo to jistě za to.

Ono to zní jednoduše pár hadic, překážek a na konci figurína, která vypadá jak hadrový panák…  Vždyť se to za pár minut dá zvládnout. Ale jen fakt, že jste na startovní čáře ustrojen do kompletního hasičského vybavení s dýchacím přístrojem na zádech, v tomto případě s erárním dýchacím přístrojem Saturn (jeden z nejtěžších), vám moc nepřidává.

Celkové vybavení tak váží o dost přes 20 kg. Poté plnit bezprostředně po sobě úkoly jako roztažení několika hadic, jich následné smotání, převracení pneu. Jste v okamžiku, když už moc sil nezbývá a čeká Vás 2m vysoká bariéra. Poté další 4 silový disciplíny a když už si myslíte, že toho máte opravdu dost zjistíte, že ten panák není úplně z hadru, ale váží 90 kg a abyste mohli zmáčknout finish tlačítko, musíte toho panáka odtáhnout o pěkný kousek dál. Ale každý náš závod je jiný…

Soutěž je rozdělená do 3 kategorií.
Nejlépe si vedlo sourozenecké duo Daniel a Eliška Vrbových, kteří svoje tratě doslova prolétli a oba si odnášejí si vítězství z prvého kola ve svých kategoriích. Na druhém kole, ale budou jistě chybět, protože oba čeká MČR v TFA, kde byl termín bohužel na poslední chvíli změněn.

Za zmínku jistě stojí i výkon Pavla Nováka z HZS ÚK ÚO Děčín, kterému do prvního místa moc nechybělo. Pavel je navíc držitelem rekordu tratě na Sněžníku, tak uvidíme v druhém kole jak se nám to posune, jistě to bude i divácky atraktivní souboj.

Kategorii mužů nad 35 let ovládl Karel Zapletal z SDH Nečtiny, který k nám dorazil až z Plzeňského kraje

1) muži 16 - 34 let (26 soutěžících)
1. Vrba Daniel SDH Cítoliby
2. Novák Pavel HZS ÚK ÚO Děčín
3. Vocásek Petr SDH Předonín
4. Prokeš Jan SDH Bukovina u Čisté
5. Prošek Matěj SDH Klapý

2) muži 35 a více let (10 soutěžících)
1. Zapletal Karel SDH Nečtiny
2. Mooz Lukáš HZSP Spolchemie
3. Klvač František SDH Čížkovice
4. Slunečko Miloš SDH Verneřice
5. Drobný Alexandr SDH Klapý

3) ženy 16 a více let (8 soutěžících)
1. Vrbová Eliška SDH Cítoliby
2. Hrudková Marie SDH Vratislavice nad Nisou
3. Winterová Eliška SDH Poštovice
4. Vanclová Barbora SDH Studenec
5. Fialová Jana SDH Veltěže

Matěj Prošek