Tyto výlety pro širokou veřejnost začali od letošního roku pořádat dva nadšenci z místního odboru Klubu českých turistů pod vedením Davida Sedláčka. Cílem je oživit turistiku v Krupce a představit krásná místa na území města lidem z města i ze širokého okolí. Tentokrát vás zveme na vydatnou túru z Krupky na Komáří vížku v Krušných horách.
Krupka je plná nádherných míst, nachází se zde například spousta pozůstatků po bývalé těžbě a další krásné přírodní i kulturní památky. Není náhodou, že část města, kterou výlet také povede je součástí světového dědictví UNESCO. To vše můžou účastníci výletu vidět na vlastní oči a dostane se jim také erudovaného komentáře.

Poslední, březnový výlet se nadmíru vydařil. Všem účastníkům se výlet moc líbil a pochvalovali si skvěle užité sobotní dopoledne až odpoledne. Mnoho účastníků ocenilo, že se podívali na jim dosud neznámá místa v okolí jejich bydliště a prošli si novou trasou. V cíli všichni obdrželi potvrzení o zdolání trasy s nově vytvořeným logem výletu.

Na třetím, dubnovém výletu se mohou všichni účastníci těšit již na nově vytvořený originální diplom. Účastníci, kteří se již ukázali na jednom z přechozích dvou termínů se nemusí bát, že by se při případné další své účasti nudili, pořadatelé pro dubnový termín nachystali další novou originální trasu plnou zajímavých míst. Vydejte se "Po stopách Davida."

Podrobnější informace:
Klub českých turistů, odbor Krupka zve občany všeho věku na výlet za krásami našeho města Krupka. Vydáme se z centra Krupky na Komáří vížku a jinou cestou zase zpět. Konkrétní trasa bude zvolena podle zhodnocení možností účastníků. Doporučujeme do terénu vhodné obutí a oblečení přizpůsobené počasí. S sebou dostatek pití a svačinu. Sraz 29. dubna v 9.00 hodin na náměstí v Krupce.

Napsal: Josef Mergl