Startup Go Grill je závěrečná prezentace projektů, které prošly podnikatelským inkubátorem od ICUK. Cílem této události je ukázat široké veřejnosti zajímavé nápady z našeho kraje a také propojit právě tyto projekty s investory. Celá událost pak byla odlehčena grilováním burgerů, a to přímo před ICUK Work Spaces, kde foodtrack na chvíli zabral elektrodobíječky.

První místo a s ním 25 000 Kč na služby od ICUK si odnesl startup Rowingo zakladatelů Matouše Kostomlatského, Jana Psoty a Davida Kučery. Rowingo se zabývá vývojem a výrobou veslařského simulátoru, který věrně kopíruje pohyb veslařské lodi.

„Kluci z Rowingo mě nadchli už při úvodní konzultaci do inkubátoru. A to především jejich znalostí problematiky a svým hardwarovým řešením. Navíc takových projektů v našem kraji není mnoho. Věřím, že o nich ještě hodně uslyšíme,“ říká Jan Wedlich, manažer podnikatelského inkubátoru ICUK.

Druhé místo (z celkových 12 soutěžících startupů) si odnesl projekt Bridge Academy zaměřující se na technologické vzdělávání dětí a mládeže. Ten rozvíjí dětské IT dovednosti pomocí hry Minecraft např. i organizováním příměstských táborů.

A třetí místo získala Veronika Čížková za neziskový projekt Psychomat, který se snaží podporovat veřejnost v tom, aby otevřeně mluvila o psychologii a duševním zdraví, svobodně se v tomto oboru realizovala a sdílela své příběhy.

„Na této události mě nejvíce baví, že člověk tu nasaje tu energii mladých lidí, kteří chtějí tvořit a mít nějaký dopad na společnost. Dávají tomu všechno a v některých neziskových případech ani nechtějí moc zpět. Je to skvělá atmosféra, která vás ovlivní, a jsem rád, že je v jejich projektech umíme nasměrovat a podpořit,“ dodává ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Martin Mata.

Porota na Startup Go Grillu byla složená ze zkušených byznysmenů. Své zástupce tu měla platforma pro propojování startupů a investorů Busyman. V porotě se nacházel také Jan Korol, CEO firmy Skyporter a Ari Taha z HP, kteří svými otázkami nenechali na zakladatelích projektů nit suchou.

Podnikatelský inkubátor StartUp Go od Inovačního centra pomáhá začínajícím podnikatelům s jejich projekty. Pomocí konzultací, workshopů a mentorů jsou tak schopni své podnikání během krátké chvíle posunout o mílové kroky dále. Celý tento několikaměsíční program končí právě veřejnou prezentací Startup Go Grillem, spolupráce s absolventy mnohdy ale pokračuje dále v dalších službách ICUK.

Ondřej Klein - Inovační centrum Ústeckého kraje