Po celkem čtyřleté odmlce vynucené nejprve pandemií Covid-19 a poté následnými ekonomickými a geopolitickými problémy se opět vrací do Ústí nad Labem tento již tradičně pořádaný dvoudenní maraton ve sportovním olympijském karate mládeže a dospělých, který byl v posledním ročníku největší soutěží tohoto sportu co do počtu startujících závodníků v České republice.

Letošního 34. ročníku , který se uskuteční ve sportcentru Sluneta na ústecké Klíši v termínu 4 a 5.5. , se v rámci tohoto restartu předpokládá účast okolo 600 startujících z více než 18ti zemí, kde sobota 4.5. je vyhrazena oficiálním kategoriím WKF (dorost, junioři, senioři) a neděle 5.5. je vyhrazena kategoriím žactva.

Hlavním a generálním partnerem tohoto nejvýznamnějšího turnaje sportovního olympijského karate v České republice je statutární město Ústí nad Labem. Mezi další významné partnery patří samozřejmě i Ústecký kraj.

Dnes se poprvé objevily nové linky autobusů a trolejbusů v ulicích, Staré číslování linek již neuvidíte.
FOTO: Autobus 11? To už v Ústí nepotkáte! Podívejte se, jaká čísla jezdí dnes

Na tomto turnaji se představí i závodníci pořadatelského ústeckého klubu Sk Kamura-ryu shotokan, a to jak v sobotních startech dorosteneckých ,juniorských a seniorských kategorií, mezi kterými jsou i členové širšího výběru státní reprezentace, Tak i v nedělním soutěžním dni žactva.

Všichni příznivci tohoto sportu jsou tak po oba soutěžní dny na tuto akci srdečně zváni, v rámci propagace tohoto sportu a celé této akce bude vstupné na tomto restartovém ročníku pro veřejnost zdarma.

M. Leška

Mohlo by vás zajímat: Prvomájová spanilá jízda veteránů v Ústí nad Labem bavila napříč generacemi

Zdroj: Adéla Stejskalová

V Ústí se po čtyřech letech představí opět mezinárodní karate.V Ústí se po čtyřech letech představí opět mezinárodní karate.Zdroj: archiv