Své zastoupení zde má Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje, který byl pověřen vedením centra, dále pak Policie ČR včetně zástupců cizinecké policie, Všeobecná zdravotní pojišťovna, Panel humanitárních organizací Ústeckého kraje, Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra, Poradna pro integraci, tlumočníci a psychologové z řad zdravotnické záchranné služby, policie, hasičů a neziskových organizací.

Na KACPU se lze obracet s nabídkou humanitární pomoci prostřednictvím e-mailové adresy kacpu@ulk.izscr.cz nebo telefonicky na čísle 974 444 444. S nabídkami humanitární pomoci se lze obracet též na e-mail nno@ulk.izscr.cz.

Proto prosíme, aby byli všichni občané Ukrajiny směřováni právě do tohoto centra.

Velký nával zažívala i čekárna cizinecké policie, kam jsme prostřednictvím Dobrovolnického centra dopravili vody a další občerstvení pro vyčerpané Ukrajince. Nápoje a občerstvení je připraveno i na zítra. Město rovněž připravuje občerstvení i v KAPCU, mimo jiné i 150 baget na den.


Co se týče potravin a pití, tak si na panelu humanitárních organizací Charita Ústí nad Labem vzala za své potravinové balíčky pro uprchlíky a vyhlásila proto sbírku. Informace ke sbírce jsou dostupné na https://charitausti.cz/…/charita-usti-nad-labem…/

Na základě dohody s charitou budou všechny potravinové dary z magistrátu přesunuty právě do rukou charity. Prosíme, pokud je to ve Vašich silách, aby další potravinové dary putovaly právě tam.

Pokud by chtěl někdo pomáhat potřebným jako dobrovolník, rádo ho přivítá ve svých řadách Dobrovolnické centrum, z.s. Registrovat se lze na https://www.dcul.cz/

Všem moc děkujeme za pomoc, štědrost a solidaritu.


Statutární město Ústí nad Labem