A tak se nyní kapelník Fešáků Antonín Kny (kytara, zpěv, manažér skupiny) ohlíží už jen do smutného loňska. V roce 2020 se Vánoční saloon Fešáků kvůli covidové situaci napříč celým Českem vůbec neuskutečnil a podle ohlasu mnoha fanoušků na řadě míst v republice citelně chyběl. Vždyť zvyk je železná košile a když přivyknete, že před Vánocemi ještě k vám pokaždé dorazí zábavní a vtipní Fešáci, za ty roky už vaši dobří kamarádi či přátelé, a vy si k nim můžete přijít koupit jejich nejnovější desky i knížky, zavzpomínat si a zazpívat si s nimi pěkně naživo jejich hity, tak vám to všechno najednou chybí.

„Bylo to poprvé od roku 1974, kdy jsme na vánočních koncertech po republice chyběli,“ připomíná kapelník Kny a doplňuje: „Letos chtějí Fešáci také oslavit v rámci vánočních vystoupení i několik zásadních jubileí.“

Zdroj: Youtube

Letos 6. února oslavil Tomáš Linka, dnes už hlavní zpěvák skupiny, své 75. narozeniny, 23. září oslavil své pěkné 80. narozeniny Robert Moucha, další zpěvák a dlouholetý člen Fešáků.

„No a 29. dubna by se dožila 75 let další zásadní postava Fešáků, zpěvák a bendžista Pavel Brümer. A na některé z nich bychom tedy rádi v první půlce našeho vánočního představení moc rádi vzpomněli,“ vysvětluje Antonín Kny.

První půlka vánočního koncertu bude patřit oslavencům, některým hudebním novinkám a premiérám, druhá pak bude věnovaná Vánocům a populárním vánočním písníčkám. A určitě nebude chybět ani divácky každoročně vyhledávaná a veselá scénka. Která? „Nechte se překvapit,“ říká kapelník Kny.

Během první půlky také Tomáš Linka pokřtí svou novou autobiografickou knihu. Kapela Fešáci zase pokřtí své nové jubilejní dvojalbum. Vyšlo letos u Supraphonu a je to velká vzpomínka i na ty, kteří s nimi dnes již nekoncertují.

„A těšte se, fanoušci i pamětníci. Hostem Vánočního saloonu Fešáků bude naše bývalá členka a zpěvačka Hana Mladá, dříve Rychlá, která vzpomene svými duety na svého pěveckého kolegu Pavla Brümera,“ dodal Antonín Kny.

Vstupenky na představení plné nostalgie, radosti a milých hitů si můžete koupit na Ústeckém magistrátu v elektronické síti Colosseum nebo v pokladně Kulturního domu v Ústí nad Labem. Dále jsou k mání také v Infocentru města Ústí nad Labem, v Severočeském divadle opery a baletu i v Muzeu města Ústí nad Labem nebo v Činoherním studiu na Střekově.

Radek Strnad