„Nová kniha naše čtenáře provede zimním časem klidu přírody od posledních podzimních posvícení přes advent a přípravy na Vánoce, Štědrý den, vánoční svátky a přelom roku, až do masopustu. Porozumíte tak i díky úhlu pohledu i vzdělání farářky Viktorie Kopecké tradičním zvykům, které můžete začlenit do oslav s rodinou, přáteli i sousedy. Kniha ale také ukazuje, jak využít klidu přírody, který nabízí temné dny a dlouhé noci na konci roku, pro svůj osobní čas, tvořit své další plány a radovat se z příchodu nového roku a světla,“ informovala Deník Martina Formanová ze Smart Press.

Co v knize najdete? Nejen působivý a všem srozumitelný výklad křesťanského vánočního příběhu od farářky Martiny Viktorie Kopecké, kromě zvyků, lidových obyčejů a rodinné tradice i více než 35 návodů na tvoření a zdobení z přírodnin. Jako praktické se už také ukázalo na 115 receptů na tradiční a dokonce i zapomenutá jídla, štědrovečerní, sváteční a novoroční menu plus recepty na chutné vánoční cukroví a obřadní pečivo od dušičkových kostí až po tříkrálový koláč a mnoho dalšího užitečného a inspirujícího čtení.

„Nová kniha navazuje na úspěšný titul Tradinář – rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů, který získal ocenění Český bestseller za rok 2019 v kategorii Cena čtenářů. Knihy doplňuje Náš Tradinář – Kronika rodinných tradic i plátěná taška s logem Tradináře“, doplňuje Formanová.

A autorka obou knih Martina Boledovičová, tvůrce řady důležitých projektů a zajímavých knižních titulů, upřesňuje: „Nápad na Tradinář přišel v momentu, kdy jsem zjistila, že bych ráda své dceři a třem synům ukázala, a tak i předala smysluplné věci, z nichž které už se z jejího života bohužel tak trochu vytratily. Jak třeba zasít semínko, uspořádat posvícení či zpracovat vlastní úrodu.“

A ještě pár slov o moderní dámě, jejíž účast ve StarDance dál trvá. O farářce Církve československé husitské, která je i psychoterapeutkou a krizovou interventkou, a tedy pomáhá jak to jde. Jako farářka slouží Bohu i lidem, křtí, oddává, vyprovází na poslední cestě a slouží bohoslužby. Ráda píše kázání, aby lidi bavila a „šije svatby na míru“. Píše blog o životě farářky dnešní doby, jmenuje se Deník farářky. Ve Vánočním Tradináři vysvětluje hlavně křesťanský příběh Vánoc a církevní tradice s nimi spojené.

Radek Strnad