Dračí kalendář je pěkně našlapaný, letošní sezona začíná 22. dubna v Praze, Mistrovství světa bude v Thajsku (srpen), MČR se uskuteční v Račicích ve dnech 16.-17. září. Do Vaňova přijede prezident České asociace dračích lodí Petr Klimbera se svým divadlem a zkušenými kormidelníky koncem dubna (28.-29.4.). Zase se bude předávat putovní pohár, své minuty slávy si užijí maskovaní bubeníci, cílová kamera i zkušený startér. 

"Ve Vaňově budou dračí lodě počtrnácté, každým rokem seznam závodů narůstá, aktuální je Český pohár i Národní pohár, reprezentace. Kde je nějaká větší voda, tam se závodí. Lipno, Jablonec n/N, Kadaň, Pardubice, Třeboň, Most, Plzeň, Č. Budějovice, Brno, Jindřichův Hradec, Dobřichovice, Sedlčany, Prostějov, Strakonice atd. Někde se pravidelně trénuje, někde je to především veliká show a legrace," tvrdí Lída Šolcová a představuje ohromný pohár pro absolutního vítěze.

V pátek 28. dubna mají své závody mládežníci, na startovní listině je rekordních osmnáct škol. Sobotní program je pěkně našlapaný, začíná se rozjížďkami, kdo bude v odpoledním finále nikdo neví, ale domácí Cákalové a Couvalové chtějí pohár zpět. V loňském roce ho totiž vyhráli borci z Mostu.

"Sestavy se tají, hodně bude záležet na počasí. Déšť nám nevadí, hlavně aby nebyl silný protivítr. To víte, čas se zastavit nedá, všichni stárneme, tentokrát šanci dostanou i dorostenci. Do hlavního závodu se přihlásilo třicet týmů, tři jsou složeny pouze z žen, jeden bude reprezentovat magistrát. Všechno se zdražilo i sport je dražší. Tentokrát nebude v areálu živá hudba, menší bude i dětský koutek, ale hlady nikdo trpět nebude. Startovné jsme nezvyšovali, domácí amatérská cukrárna zůstává na svém místě," prozradila paní Šolcová.

Z archivu byly vybrány fotky z roku 2016, to bylo ve Vaňově celý den krásně. Třeba se tam poznáte. 


Miroslav Vlach