Tivoli Vol. IV se rozjely! V každém případě je namístě poděkovat vedení obce za kompletní zaštítění festivalu, velké díky patří i dalším podporovatelům, jako je firma Elkus, tradiční již sponzor všech ročníků Tivolího léta, Ústecký kraj a restaurace Tivoli. 

Pojďme nyní již k proběhlým dvěma sobotám. Celý ročník zahájili New Black Jack. A dlužno uznat, že zahájili perfektně. Nadupaná mašina strojvůdce Apače vlétla do večera plnou parou a vstup se jim skvěle podařil. Kapela doznala určitých personálních změn a výsledkem byl bezchybný heavymetalový stroj! Výborné entrée ročníku! 

Po Apačově smečce nastoupila karvinská Orchidea, která s nasazením sobě vlastním důstojně zakončila první večer.  

Zvuk a světla nezklamaly, však se také o to staral tým Jirky Štěrby. I přes naše klání s Dánskem dorazil dostatek lidí (cca 150 fanoušků), počasí také vyšlo parádně… V neposlední řadě díky patří i týmu Dany Brabencové, která se starala o to, aby nebyla žízeň a hlad a mimochodem, už jste viděli nové prostory Tivoli? Tak zajděte! 

Další večer (koncerty Tivolího léta probíhají vždy v sobotu) byla na programu komornější vystoupení. A opět se projevil onen genius loci. Aneb v Tivoli bylo krásně, uvolněně, pohodově. No aby ne. 10. července totiž vystoupila hned dvě unplugged tělesa. Nejdříve šla na plac Stará škola unplugged, poté večer dotáhla sestava Vojnar Family Band. Stará škola s dalším kytaristou uvedla své klasické věci, provedené v komorním stylu, včetně balady od Gen. Vojnar Family Band pak přejeli celé spektrum skladeb, od Brontosaurů po Kabáty, jak sami říkají. Společným jmenovatelem celého večera byla hláška – Je fajn, že se můžeme takto v pohodě bavit. A lidi? Zase bylo plno… 

Vítězslav Štefl