O dva cenné kovy se na mezinárodním mistrovství ČR v Račicích postaraly posádky dorostenců, když z finálových soubojů chlapci vytěžili stříbrnou a bronzovou medaili. Základem úspěchu ústeckých veslařů, kteří mají své zázemí v ústecké části Vaňov, bylo již mistrovství oblasti Labe, ze kterého se na jednotlivá mistrovství ČR kvalifikovalo celkem 21 posádek. Na mistrovství ČR žactva se blýsknul především nováček v týmu Patrik Prokeš, který ve skifu starších žáků obsadil 5. místo a jeho výkon je určitě příslibem do budoucna. V rámci mistrovství ČR žactva byly vyhlašovány také výsledky zimního poháru ČR, kde excelovali naši benjamínkové, kteří zatím ještě nemohou závodit na vodě: Jan Ježek obsadil 1. místo a Gabriel Horáček 3. místo. Pravý medailový déšť ale našim veslařům padal o týden později na mistrovství ČR dorostu, juniorů a seniorů.

Párová čtyřka dorostenců ve složení Matěj Straka, Vítek Truhlář, Matyáš Cimpl a Adam Perout z Loun vybojovala skvělou bronzovou medaili, když je od stříbra dělilo pouhých 14 setin vteřiny. O necelé dvě hodiny později nastoupil Vítek Truhlář a Matěj Straka do závodu dvojskifu dorostenců, kde drtivým finišem porazili mimo jiné i favorizovanou posádku Slovenska a získali nečekanou, ale naprosto zaslouženou stříbrnou medaili. Dojatý trenér chlapeckých posádek Lukáš Pavlovský zasloužený bronz a překvapivé stříbro svých svěřenců komentoval velmi příznačně: “Po tak dramatickém závodě párových čtyřek s bronzovou tečkou a tak krátké pauze na odpočinek jsem vůbec nevěřil, že kluci dokáží dostatečně zregenerovat na závod dvojskifů a najít poslední zbytky sil do dvojskifů.

Vítek s Matějem ale dokázali, že jsou bojovníci každým coulem. I přesto, že od startu spíše na špičku závodního pole ztráceli, dokázali v závěru neskutečně zrychlit a vybojovat fantastickou stříbrnou medaili.” Ani posádky ve finále B se neztratily a získaly cenné body do hodnocení Českého poháru: 7. místo v rámci MČR vybojoval Ondřej Štěrba ve skifu juniorů 7. místo obsadili Josef Říha a Ondřej Štěrba ve dvojskifu juniorů 7. místo v rámci MČR vybojovali taktéž Matyáš Cimpl a Václav Adámek ve dvojskifu dorostenců 7. místo také získal Šimon Moudrý ve skifu mužů lehkých vah 8. místo obsadila Anetka Nikoličová ve dvojskifu dorostenek s děčínskou Markalousovou Představení ústeckých posádek na letošním MČR bylo vskutku famózní. Nyní čeká mladé veslaře zasloužený odpočinek. V polovině července se ještě veteránské posádky zúčastní tradičního mistrovství ČR masters a druhá část veslařské sezóny začne v srpnu šňůrou několika soustředění, která by měla ústecké veslaře připravit na podzimní mistrovské závody ve sprintu a MČR družstev.

Lenka Pavlovská

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se, koho najdete v Zoo Ústí nad Labem místo slonů

Kdo je nový nájemník výběhu slonů? | Video: Janni Vorlíček