Jednou z nejžhavějších novinek bylo vybudování výletního zámečku Větruše a areálu kolem něj. Jedná se o velkou plochu která zahrnuje dětské hřiště, tenisové kurty, přírodní bludiště, spoustu zeleně a také samotný zámeček Větruše. V sobotu 5. února se konalo slavnostní otevření Větruše, při kterém mohli diváci vidět prohlídku celého areálu, a také si užít speciální ohňostroj nad zámečkem. Vše bylo vysíláno ve speciálním živém přenosu na youtubovém kanále Kýkrmen.

Zdroj: Youtube

Dále ve městě přibylo spoustu nových budov na Mírovém náměstí. Mezi ty největší a nejzajímavější patří například budova České Spořitelny a Obchodní centrum Sever. Mírové náměstí bylo tímto zásadně prodlouženo a nyní vzkvétá jako nové kulturní centrum města.

Velkou změnou pro město bylo přivítání třech nových builderů. Na instagramovém účtu @ustinadmrakem byl vystaven formulář, který mohl vyplnit každý kdo měl zájem o budování města. Zájemců se našlo mnoho, ale ne všichni se dostali dál.

Po dlouhém rozhodování byla vybrána skupina potenciálních builderů, kteří měli následně za úkol ukázat svůj stavitelský talent. Pouze tři nejlepší dostali šanci se připojit do týmu, který stojí za městem Ústí nad Mrakem a již tři měsíce budují nové stavby a pracují na nových projektech ve městě.

Nová skupina builderů už měla svou šanci se pořádně představit. V listopadu byla dokončena stavba areálu Krajského úřadu Ústeckého kraje, na které se podíleli pouze noví buildeři. Jedná se o jeden z největších projektů celého města, jehož budovy jsou vybaveny složitými mechanismy a nádherným interiérem. 

Slavnostní premiéra ke čtyřem rokům od založení města se konala v sobotu 26. listopadu a všichni členové týmu se na ni pořádně připravili. V premiéře se diváci mohli dozvědět více o novém týmu a o všem co se tu za tento rok odehrálo. Fanoušci se mohli těšit například na dramatický sestřih záběrů z celého města, a nebo také nádherný slavnostní ohňostroj. Slavnostní premiéra se konala v sobotu 26. listopadu od 20 hodin na youtubovém kanále Kýkrmen. Více informací se můžete dozvědět na instagramovém účtu @ustinadmrakem.

Město Ústí nad Mrakem je skupinový projekt lidí, kteří společně staví repliku města Ústí nad Labem v sandboxové hře Minecraft. Projekt začal v roce 2019 a za tyto čtyři roky bylo ve městě vybudována spousta ikonických ústeckých budov.

Adam Ipser