Především milovníci filmového plátna ocení věrohodnost portrétů slavných umělců. V neděli 16. června do oken galerie nahlíželo slunce, němečtí turisté si pořizovali selfíčka s indiánským náčelníkem, kterého popsal ve svých knihách Karel May, paní Věra z Mostu s úsměvem vzpomínala na filmy svého mládí, kde hrála Sophia Lorenová, Jean Gabin, Robert Redford a Jean Paul Belmondo.

"Dnes to jsou především velkofilmy s notnou dávkou fantazie, mnohdy kruté detektivky podložené skutečnými případy, nechybí počítačové efekty propojené s drsnými kaskadéry. V kině jsou už dlouho nebyla, lístky jsou drahé, vnuk mi koupil chytrou televizi s červeným tlačítkem. Obrazy jsou to krásné! Robert De Niro mi připomíná film Kmotr, Brad Pitt evokuje Tróju,  Anthony Hopkins Mlčení jehňátek, krásný film Vzpomínky na Afriku vidím před obrazem Meryl Streepové. Ten člověk je moc šikovný," tvrdila prošedivělá dáma. 

Zastavte se v galerii ještě tento týden, obrazy Petra Poláška tam budou vystaveny do 26. června. Ve středu 19. června se představí na hradě Dan Hůlka v roli Kecala, Tereza Mátlová v roli Mařenky zve diváky na Prodanou nevěstu. Začátek představení je plánován na 20:30.

Miroslav Vlach 

Mohlo by vás zajímat: Přes sto kusů, jednotný design. Ústí chystá výměnu hororově vypadajících košů

Koše v centru města čeká výměna. Současný stav již řadu let působí nevábně. | Video: Deník/Jan Pechánek