Do roku 1976 na jejím vrcholu stála barokní kaple „Navštívení Panny Marie“ a podle ní se skále začalo říkat Mariánská. Díky kapli má místo svou energii od lidí, kteří v ní svěřovali svá tajemství a bolesti. Nikdy se vám nestalo, že se vám na podobném místě jen tak zježily chlupy na rukou?

A snad právě proto vznikla v hlavě starosty Jaroslava Šimanovského myšlenka vrátit místu jeho památnost. Kaple to sice není, ale monument v podobě 4,5 metru vysokého, 19 tun vážícího kamenného obra, který byl odstřelen a věnován přilehlým lomem, místu opravdu dominuje.

K příležitosti odhalení Mariánského kamene dne 29. června 2022 zazpíval Ústecký dětský sbor a místu požehnal Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický. Celý projekt je financován díky sponzorům, oslovených starostou Jaroslavem Šimanovským, kterým patří naše poděkování - Kámen Zbraslav, Severotisk, Kamenictví Hýbl, ZOO Ústí nad Labem. Až místo půjdete navštívit, nezapomeňte si vzít mobilní telefon. Díky QR kódům v kameni vytesaným můžete sledovat jeho cestu k cíli.

Jitka Jelínková