V tomto posledním turnaji se rozděloval dvojnásobný počet bodů. Souboj o konečné umístění tak byl ve všech čtyřech kategoriích otevřený a dramatický až do samého závěru. Při vyhlášeni si osm nejlepších družstev všech kategorií odneslo ceny a diplomy a tři nejlepší také medaile. Minivolejbalový program pokračuje krajským finále, kam se z ústeckého okresu kvalifikovalo v každé kategorii minivolejbalu šest týmů. Krajské finále pořádá pro žlutou, oranžovou, červenou a zelenou kategorii VK Sever Žatec již o tomto víkendu 20.+21.dubna 2024 a pro modrou kategorii VK Jirkov v sobotu 11.5.2024.

Psí detektiv Balynka přijela do Ústí zkontrolovat, kdo dělá nepořádek v kouzelné zahradě.
Psí detektiv Balynka přijela do Ústí zkontrolovat, kdo dělá nepořádek na zahradě

Pod hlavičkou volejbalu SKV Ústí nad Labem postoupilo do finále Barevného minivolejbalu 31 nejmladších nadějí. V sobotu 20.4. v Zatci nastoupí v červené kategorii 3 družstva ( celkem 8 dětí nar. od 1.7.2013), v neděli 21.4. 2 oranžová družstva ( nar.od 1.7.2014), 3 červená družstva(nar.od 1.7.2013) a 2 zelená družstva(nar. od 1.7.2012) celkem tedy 20 dětí. V Jirkově 11.5.uvidíme hrát 11 dětí v modrém kategorii. Máme radost z tak velké účasti a třeba se najde aspoň jedna nebo jeden budoucí extraligový volejbalista. Držíme pěsti pro štěstí.

Dlouhodobé soutěže

V březnu dnech byly dohrány další dlouhodobé soutěže. Žáci U16 zakončili putování Českým pohárem účastí na finálovém turnaji v Hradci Králové a přípravka odehrála poslední turnaj Ústeckého minicupu. Žáci U16 během sezóny drželi své pozice ve 3. výkonnostní osmičce, tedy uprostřed startovního pole. Každým turnajem bylo vidět zlepšení v souhře a ve výběru řešení herních situací. Týmu ale chybí stabilnější přihrávka a také agresivní útok, který by ho posunul do lepší volejbalové společnosti. V konečném zúčtování žáci U16 obsadili 21. místo, což reálné odpovídá našim současným možnostem.

Z bývalé fabriky na laky.
Továrna přežila válečné bombardování. Teď ale padne pod pásy bagrů

Tým se nyní připravuje na kvalifikační turnaj MČR, který odehraje poslední dubnový víkend v Českých Budějovicích. Bylo by velkým úspěchem se na finále MČR podívat. Radost nám udělala nominace tří hráčů našeho týmu, Martin Belov, Adam Fenzl a Radim Hieke, do přípravy na červnovou Letní olympiádu dětí a mládeže v Jihočeském kraji.

13. dubna vyrazili na kvalifikační turnaj MČR do Havlíčkova Brodu naši mladší žáci U14. Po bojovném výkonu skončili ve své kvalifikační skupině na 2. místě za vítěznou Příbramí a zajistili si tak postup na finálový turnaj Mistrovství republiky, který se uskuteční od 3. do 5. května taktéž v Havlíčkově Brodu. Za postup se zasloužili a velkou radost trenérům udělali Hazmuka Martin, Pekárek Jan, Brož Filip, Sochor Vojtěch, Toropov Štěpán, Havlíček Jiří, Horáček Eliáš, Ryška Lukáš.

Radek Horský

Mohlo by vás zajímat: Vzniká v centru Ústí nové ghetto? Stížností na paneláky u Hraničáře přibývá

Zdroj: Deník/Jan Pechánek