Cestování všemi smysly se postupně stává nedílnou součástí programu Knihovny Ústeckého kraje. Lednová multižánrová akce přilákala více než 160 návštěvníků, kteří jako další destinaci, kam se s knihovnou vydají, vybrali Japonsko.

Ústecký deník se na jeden večer ponořil do světa čím dál populárnějších hospodských kvízů.
Slib Jisker a sršeň asijská. Fenomén hospodských kvízů dává Ústečanům zabrat

Druhé Cestování všemi smysly se uskuteční v sobotu 20. dubna. Účastníci výpravy do země vycházejícího slunce se mohou těšit na ochutnávku čajů a rýžových koláčků mochi, skládání papírových origami nebo interaktivní výstavu tradičních japonských oděvů a zbraní. Díky virtuální realitě budou mít účastníci akce možnost prohlédnout si zblízka ikonická místa, jakou jsou šintoistická svatyně Fushimi Inari Taisha, hora Fudži nebo centrum Tokia.

Nejničivější bombardování zažilo Ústí nad Labem 19. dubna 1945.
Před 79 lety Ústí nad Labem zažilo nejničivější válečný nálet

Součástí akce bude i přednáška Jaroslavy Reicheltové, jejíž povídání nebude zaměřené na vyhlášená místa plnící stránky turistických průvodců, ale na praktické postřehy z opakovaných cest po této zemi. Mimo jiného si návštěvníci budou moci vyzkoušet karaoke koutek nebo se seznámit s japonskou poezií haiku.

Charitní běh pomůže bývalému policistovi. Ilustrační snímek.
Charitativní běh v Ústí pomůže policistu Radkovi. Utrpěl mrtvici

Vstupné na akci je 50 Kč, děti do 15 let mají vstup zcela zdarma. Stejně jako v lednu bude tato akce opět přístupná a přívětivá vůči lidem s postižením zraku a sluchu. Podrobnější informace o programu multižánrového odpoledne Cestování všemi smysly: Japonsko jsou rozepsány na webových stránkách knihovny v záložce akce.

Jan Černecký, mluvčí Knihovny Ústeckého kraje

Mohlo by vás zajímat: Když řidiči pláčou. Tohle je TOP 5 nejhorších silnic v Ústí. Přidáte nějakou?

Zdroj: Deník/Jan Pechánek