Jako vždy se tajně zkoušely divadelní masky slavné trojice, děti si připravovaly básničky, na Zadní Telnici  testovali nová sněžná děla. Přesně před rokem se ve Všebořicích sešly přerostlé děti, které kolem roku 1957 začaly navštěvovat malou školu u kostela sv. Mikuláše.  Byla to fakt hezká akce, hodně lidí jsem po těch dlouhých letech ani nepoznal.

Byla plná hospoda, vzpomínalo se na kamarády, místní fotbalové hvězdy, ochotnické divadlo, starého pana Marka s jeho koníkem, prvního ředitele Františka Pličku. Někdo vytáhl příhodu s dutou lípou, kam se lezlo během přestávky, další nabídl zažloutlé fotky z první třídy, aby upozornil na kluky z Podhoří. Průměrný věk přítomných byl kolem sedmdesátky.

Letos se tahle skvělá akce konat asi nebude. Záhadný virus překonává rekordy, o Vánocích se mluví v šifrách, Mikuláš si chystá plechovou roušku, čert nesundá masku ani ve sklepě. Stačil pouhý rok a všechno je jinak. Jaký bude ten příští nevím, ale přál bych všem, aby byl bez roušek a nouzového stavu. 

Miroslav Vlach