Naše putování začalo ve čtvrti Greenwich, kde se nachází královská observatoř a prochází tudy nultý poledník. Poté jsme pluli po řece Temži ke slavnému mostu Tower Bridge, na který jsme následně vystoupali, a měli tak možnost spatřit hlavní město z výšky. V prostorách hradu a pevnosti The Tower jsme viděli královské korunovační klenoty a např. výstavy zbroje a zbraní. Prošli jsme kolem St. Paul’s Cathedral, navštívili památník velkého požáru v Londýně a spatřili místo, kde požár v r. 1666 vypukl. Přešli jsme Millennium Bridge a viděli jsme galerii Tate Modern. 

Benefiční koncert skupiny The Boom Beatles Revival Band and Orchestra.
Benefiční koncert The Boom bavil návštěvníky, peníze pomůžou nevidomému plavci

V rámci druhého dne jsme zavítali do městečka Salisbury, v němž jsme měli možnost podívat se na originál listiny Magna Carta – Velké listiny práv a svobod z roku 1215, který se nachází v překrásné katedrále s největší kostelní věží. Následovala  návštěva mystického místa Stonehenge, které je proslulé kamenným kruhem, starým více než 5000 let. Poslední zastávkou bylo historické městečko Winchester, bývalé hlavní město Anglie.

Z noci kostelů na Ústecku.
Noc kostelů na Ústecku provázela hudba, třeba v ústeckém červeném kostele

Třetí den jsme strávili opět v Londýně. Měli jsme štěstí a uviděli přijíždějící stráž před Buckinghamským palácem, prošli jsme se po vládní třídě Whitehall, zaujaly nás barevné světelné reklamy na Piccadilly Circus, poobědvali jsme v Chinatownu, obdivovali jsme vysoký pomník admirála Nelsona na Trafalgar Square, nakoupili poslední suvenýry na Leicester Square a vydali se k vysokému kolu London Eye, z něhož jsme si vychutnali úchvatný výhled na město. Kolem Westminster Abbey jsme prošli ke stanici metra a právě metrem dorazili na místo odjezdu autobusu zpět domů, plni nádherných zážitků z naší dobrodružné výpravy. 

Gabriela Vrkočová 

Mohlo by vás zajímat: Valtířovká pouť: hodně zábavy, žádné fronty a kochání se krajinou

Zdroj: Deník/ Adéla Stejskalová