Celoroční přípravy organizátorů završí dvě mezinárodní soutěže. Ta první- JUNIOR SONG - je pro mladé české a slovenské autory do 33 let.

Její účastníci  už získali své ostruhy na menších národních festivalech a do ústeckého finále přijíždějí jako už úspěšní autoři. V sobotním programu jich bude soutěžit sedm a jejich krátká vystoupení zpestří několik profesionálních hostů.

Hlavní soutěže INTERPORTY - mezinárodního finále v interpretaci-se zúčastní  hudebníci ze šesti zemí a tří světadílů. Účast v této soutěži není věkově omezena. Také zde budou soutěžit vítězové, nebo finalisté národních folkových či country festivalů.

Evropu budou zastupovat soutěžící z Rakouska, Slovenska, Polska a České republiky. Z australského Sydney pochází sestry Fisherovy, které vystupují jako folk a bluesové duo SISSOS. USA bude reprezentovat country zpěvák Willie Jones doprovázen kapelou složenou ze slovenských hudebníků.

Také v neděli budou soutěžní vystoupení doplněna  koncerty  populárních hostů jako jsou NO NAME, POKÁČ, XINDL X, FEŠÁCI a další.

Pořadatelé využili neobvyklého termínu konání INTERPORTY (obvykle bývá v polovině června) k uspořádání oslavy dozrávání meruněk. MERUŇKOBRANÍ  bude pro návštěvníky zajišťovat agentura DREAM PRO, ve spolupráci se Zahradou Čech. Vstupenky už jsou v předprodeji.

Josef Vejlupek