Na dobrovolnické akci se Malfini pravidelně podílí už od roku 2016. Aktivně spolupracuje s její místní organizátorkou Terezou Novákovou a prostřednictvím letáčků společně informují obyvatele Skorotic a Božtěšic o konkrétním termínu. „Vedle stálých sběračů mě vždy potěší noví dobrovolníci. Pokaždé jásám nad rodiči s dětmi – názorný příklad je pro naše potomky to nejlepší,“ říká Tereza Nováková s poděkováním směrem k Malfini. Jak dodává, viditelný nepořádek ve Skoroticích a Božtěšicích ubývá, naneštěstí ale přibývá navezených černých skládek. Dvacítku zaměstnanců Malfini i s dětmi doplnili letos obyvatelé Skorotic v počtu 40 včetně 20 dětí. Společně naplnili na tři desítky pytlů. Také oni narazili na pneumatiky, koberce a kusy železného odpadu.

V ulicích Ústí nad Labem začalo první kolo blokového čištění.
V Ústí začalo čištění silnic, pozor na odtahy. Víme, kdy uklidí vaši ulici

„Všem kolegům, kteří se také letos do úklidu zapojili, patří velké díky. Jsem rád, že nám společně záleží nejen na čistotě našeho okolí, ale také na dobrých sousedských vztazích s obyvateli v okolí naší budovy,“ doplňuje člen správní rady firmy Jan Chovanec. Každoroční úklid okolí je jen jednou z částí společenské odpovědnosti Malfini směrem k planetě: firma instaluje fotovoltaiku, součástí vozového parku jsou elektromobily, řeší udržitelné balení, ve svém portfoliu má certifikované produkty vyrobené na principech udržitelnost - tím vším snižuje uhlíkovou stopu. V zabezpečení dobrovolnického projektu pomáhá i společnost EKO-KOM, která pravidelně dodává úklidové pomůcky v podobě pytlů, rukavic a potřebného nářadí.

Školáci ze ZŠ Mírová obdrželi gratulaci od vedení města za účast v krajské soutěži.
Ústečtí školáci ze ZŠ Mírová bodovali v soutěži o bezpečnosti na internetu

Kampaň Ukliďme svět v Česku od roku 1993 organizuje Český svaz ochránců přírody a je součástí globální akce Clean Up the World. Jejím cílem je uklidit nepořádek a nelegálně vzniklé černé skládky.

Marie Logrová

Mohlo by vás zajímat: Štěnice, záškoláci, odpad. Sídliště v ústeckém Mojžíři má za sebou kontrolu

Zdroj: MP Ústí n. L.