Do Tisé jezdím rád. V létě pozoruji šikovné lezce, na podzim výlet do skal spojím s houbařením. Tentokrát jsem nefotil pískovcové obry, nezajímal mě výhled do okolí, ani tajemné dutiny v písku. Hledal jsem stromy v oblacích, pohádkové průhledy, břízy s ozdobou i bez. Já vyhlížel zajímavé světlo, školáci poklady, které si tam v loňském roce uschovali.

"Před deseti roky jsem tu byl s tátou, to mi bylo pět let. Do krabičky od čaje jsme dali píšťalku, šachovou figurku a dopis. Potom jsme ji vložili do dutiny ve skále. Dnes tu jsem s kamarádem. Poklad sice někdo v loňském roce našel, ale nechal ho na místě a ještě do krabičky přidal drobné mince. Asi to byl dobrý člověk," svěřoval se Lukáš z Dobětic.

Emma Pšeničková, 3. března 2024, 3080 g, 50 cm, Varnsdorf.
Podívejte se na miminka narozená v Ústeckém kraji v 10. týdnu roku 2024

Když jsem se vracel k autobusu, potkal jsem u pokladny pana Tomáše. Zrovna plnil úkoly pátrače při dětské hře. "Původně jsme měli jet na lyže do Krkonoš, ale není sníh. Mám tady dva školáky, došlo na náhradní program. V úterý rozhledna na Sněžníku, ve středu Jedlová hora, ve čtvrtek Peklo u České Lípy, dnes Tisá. Samozřejmě tu mám manželku a našeho trhače. Sice vypadá drsně, ale je to čtrnáctiletý stařík, jmenuje se Basty, klidně si ho pohlaďte," provokoval usměvavý táta z Ústí nad Labem.  

Spolumajitel Komixárny Dmitri Harkusha
Chtěli jsme, aby Ústí nebylo jen o hospodách, vzkazují majitelé vzácné Komixárny

V Tisé bylo fakt krásně. Odpoledne slavili v kulturáku senioři MDŽ, na 15. března se připravuje Hasičský bál, 22. března přijede do kopců divadlo z Prahy, kde prý řádí Ivo Šmoldas. Představení se jmenuje Když se zhasne. Kulturní dům svítil novotou, zelený autobus přijel přesně ve 14:48 a byl plný spokojených výletníků. 

Miroslav Vlach

Možná vám uniklo: Řidiči v Ústí kličkují, silnice jsou samá díra. Kde je podle vás největší?

Zdroj: Martin Mudroch