Proplete-li se vášeň a žárlivost, k pomstě už zbývá jen krůček. Nevěra se zkrátka nevyplácí a nakonec vždy vše vyjde najevo. Bohudík, či bohužel? Záleží, co si kdo odskáče, co koho až zlomyslně pobaví… Zajímavé též je, když dva zcela stejní horolezci zápasí o krásnou řeckou servírku. A co se semele, najde-li taxikář v autě svého šéfa náušnici své manželky? Hádejte, čtěte…

Žena letící na trase New York - Londýn se kvůli manželově nevěře rozhodne pro sebevraždu, bez okolků své plány svěří dost podivnému spolucestujícímu. Je na dně a aby ne: „Muž mě právě podvádí s mou nejlepší kamarádkou Melissou! Právě spolu souloží v mám hedvábném povlečení,“ zoufá si. Nebezpečný kolotoč silných emocí začíná a už nepůjde zastavit.

Slavný literát knihu psal v „čase nudy“, tedy za lockdownu, ač na něj měl původně v plánu světové turné s knihou Království (2020). Zkusil tak kratší prozaický útvar, jehož obsahová sevřenost umožní víc pracovat s pointou i s náznaky a zajímavou dějovou zkratkou. Jde o jeho první detektivní povídky, kde se – tedy kromě příběhu „Fronta“ - vše točí jen kolem žárlivosti.

Vichřice vytvořila cyklistům novou překážku na jejich nově budované trati na Střížovickém vrchu. Spadlý strom jim spadl přímo přes nedávno vybudovaný singltrail.
Vítr vytvořil cyklistům překážku. Na budovaný střížovický singltrail spadl strom

„Ne všechny tyto příběhy mají překvapivou pointu, ale určitě nenudí,“ hodnotí knihu čtenář a mluví o dobře investovaných penězích. Další čtenář hlásí: „I mě dostaly první dva příběhy. Úvodní rychlým tempem, zajímavými myšlenkami i logickou gradací, druhý psychologickým podtextem.“ Čtenářka si „pochvaluje logické dedukce od autora, od kterého se to už vlastně čeká.“

Jo Nesbø je Norský spisovatel i hudebník, původně ekonom a finanční analytik. Stvořil úspěšnou krimi sérii započatou v roce 2013 románem Netopýr, v němž pátrá svérázný kriminalista Harry Hole. Série Nesbømu přinesla famózní úspěch, má za ni řadu ocenění i prodejní úspěchy též v Česku.

Mimo sérii s Harrym Holem píše samostatné nápadité romány i příběhy pro děti s trochu potrhlým doktorem Proktorem v hlavní roli. I ty baví jako audioknihy. Jeho knih se celosvětově prodalo přes 50 milionů, jsou přeloženy do více než 40ti jazyků, vycházejí ve více než 140ti zemích. Jo Nesbo dnes bezkonkurenčně patří k 1 % celosvětově nejprodávanějších autorů.

Radek Strnad