Na poslední jarní měsíc připravila Knihovna Ústeckého kraje pro své uživatele 15 kulturních a vzdělávacích akcí. Téma kudy kam v květnu odkazuje na fakt, že tento měsíc bude především o cestování. Návštěvníci knihovny tak budou mít možnost poznat blízká i vzdálená místa reálného světa nebo se vydat do světů smyšlených.

Sraz byl v 8:30 na Mírovém náměstí. Vidět jste mohli veterány všeho druhu- od škodovky po Rolls-Royce. V 10 pak začala kolona těchto starých krasavců směr Všebořice-Staré Předlice-Trmice-Řehlovice-Brozánky-Rtyně n. Bílinou- Suché-Modlany-Srbice a konečná
Prvomájová spanilá jízda veteránů v Ústí nad Labem bavila napříč generacemi

Spolu s přednášejícím Matoušem Erbanem se čtenáři podívají, jakým vývojem v posledních letech prošlo okolí jaderné elektrárny Černobyl (9. 5.). Pro ty, kteří se chtějí vypravit ještě dál, je pak připravena přednáška popularizátora vědy Tomáše Petráska, který přiblíží dobývání Marsu (28. 5.). Uživatelé, kteří preferují tuzemskou turistiku, se s knihovníky mohou vypravit na výlet po vyhlídkách nad Dolními Zálezly a pokochat se výhledy do labského údolí (25. 5.). Květnový program nabídne i scénické čtení z oblíbeného cyklu Listování, v rámci něhož bude tentokrát představena kniha Než natáhnu brka (13. 5.).

Zpěvák kapely UDG Petr Vrzák.
Na majáles se těším. Ústí je naše srdcovka, říká zpěvák UDG Petr Vrzák

„Zvláštní pozornost si rozhodně zaslouží akce FanKom: 24 hodin fantasy a komiksu. Tento multižánrový festival pro fanoušky sci-fi, fantasy, komiksů a her odstartuje v pátek 17. května, a jak již napovídá název, bude probíhat čtyřiadvacet hodin v kuse. Vedle workshopů, přednášek, prodejních stánků a výtvarných dílen se návštěvníci mohou těšit i na celonoční hraní RPG a deskových her,“ říká vedoucí Oddělení komunikace knihovny Jana Černá Válková.

Přehled všech připravovaných akcí uživatelé naleznou na webových stránkách www.knihovnauk.cz, dále pak v měsíčníku Uličník nebo v tištěných programech, které jsou volně k rozebrání ve všech budovách knihovny a na dalších veřejných distribučních místech.

Jan Černecký, mluvčí Knihovny Ústeckého kraje

Mohlo by vás zajímat: Zmatek nad zmatek. Cestující v Ústí se sžívají s novými pořádky MHD

Zdroj: Deník/Jan Pechánek