USK Slávie - oddíl běhu na lyžích a KTVS PF UJEP v Ústí nad Labem pořádají pod záštitou rektora UJEP Martina Baleje 15. ročník Přeboru Univerzity J.E.Purkyně v přespolním běhu (veřejný závod). Šanci na krásný diplom a věcné ceny mají všichni od těch nejmenších po dospěláky, Vítěz hlavního závodu mužů a žen získá víkendový pobyt pro dvě osoby v apartmánech penzionu Tisá v hodnotě 2500. - Kč .

Sportovní program začíná v 15 hodin závodem školáků. V 15.50 se postaví na start zájemci o Bobíkův běh. V 16.20 startuje dorostenecká kategorie, v 16.50 hodin hlavní kategorie mužů a žen (4 a 3 km). Startovné od 20 - 50.- Kč, tratě jsou rozlišeny vzdáleností a barvou, dobrá nálada podmínkou. Akce se uskuteční za každého počasí ve volné přírodě poblíž objektu UJEP v Hoření ulici čp.13, parkování v areálu (autobus č. 2, stanice Hoření, odjezdy ze závodu v 15.23,16.23 a 17.23 hodin).

„Přijďte si zasportovat,“  vybízí Martin Nosek, bývalý lyžař a hlavní organizátor akce. „Počasí by mělo být solidní, mezi startujícími jsou obě ústecké běžecké hvězdy, Zuzana Rusínová - Kotěšovcová a Jarmila Sobecká. V příštím roce se už poběží jinde, nechte se překvapit,“ s úsměvem naznačuje Nosek. Automat na kávu je uvnitř budovy, startovních čísel je dost. 

Miroslav Vlach