Deylovo novinkové album tvoří jen původní písně, hudbu ke všem psal sám David, v některých případech ovšem s přispěním producenta nahrávky, hudebníka Marcuse Trana.

| Video: Youtube

„Společně se nám skvěle komponovalo na chalupě v Krkonoších. Byl tam absolutní klid i řád, mohli jsme se soustředit jen na nové písně,“ popisuje vznik alba David Deyl a dodává: „Všechny ty písničky jsou ze života. Každý tón jsem prožil a pak zhudebnil. Oproti předešlým deskám je toto album veselejší, pozitivnější. Při natáčení jsem se cítil naprosto uvolněně, jistě. Snažili jsme se při tom o minimální střihy. Chtěl jsem ve zpěvu volnost i přirozenost. Velkou jistotu mi daly stovky hodin zpěvu u paní profesorky Hajossyové.“

Texty skladby mu opatřili dlouholetí spolupracovníci Magdaléna Drsová či Daniel Leon, ale také Ondřej Ládek (Xindl X), Tomáš Roreček (mj. autor písní pro skupiny Kryštof, Chinaski nebo Anetu Langerovou, Vladimír Kočandrle (mj. OK Band, Iveta Bartošová a Jan Dvořák, též psal pro Helenu Vondráčkovou či Petra Muka).

Mixu skladeb se ujal světoznámý producent i držitel čtyř ocenění Grammy Nicolas Ramirez. „Byla to obrovská zkušenost. Zase se jen mi potvrdilo, že čím je větší osobnost a čím větším uměním vládne, o to je pak ještě skromnější a ovšem i více lidský,“ nechal se slyšet Deyl.

close info Zdroj: Ondřej Pýcha zoom_in

Album Tvůj signál zmasteroval Gene Grimaldi (spolupracující třeba s interprety, jako jsou Lady Gaga, Sting či Jennifer Lopez). David Deyl přitom na svou albovou novinku zařadil nejen hit Má žena či Dvě srdce, ale také nový singl Naděje se vrátí.

Ten už se také stal středobodem charitativní sbírky Charity Česká republika. „Tvůj signál přitom úspěšně navazuje na své předchůdce z minulých let. Něžné, romantické písně se tu střídají se svižnými latinsko - americkými rytmy“ dodala ze společnost Warner Music Czech Marcela Dvořáková.

Radek Strnad