Na benefičním koncertě se, stejně jako v předchozích ročnících, představí Ústecký dětský sbor (sbormistři Martina a Petr Zemanovi, klavírista Václav Krahulík), ze známých osobnosti přislíbili účast Vladimír Hron, Jan Šťastný, Kateřina Brožová, Daniela Šinkorová. Moderování koncertu se ujmou Jan Šťastný a Kateřina Brožová.

„Jedenáctý ročník benefice je připravován v nelehké době a bude velmi těžké získat pro potřebnou rodinu finance, které jí život alespoň částečně usnadní. Přála bych si, aby výtěžek i přesto činil opět minimálně 200 tisíc korun,“ prozrazuje hlavní organizátorka koncertu Martina Zemanová.

Přibíkova maminka odkrývá příběh svého syna: „Začalo to přesně 30. listopadu 2018, kdy jsem byla hospitalizována z důvodu  silné preeklampsie. Přibík, protože neprospíval, musel na svět o čtyři dny později. Narodil se 3. prosince 2018, vážil pouhých 420 g, měřen nebyl, ale lékaři uvádějí 26 cm. Byl opravdu maličký. V nemocnici strávil 134 dní, během kterých se u něho objevilo několik komplikací. Dokonce musel podstoupit velkou operaci bříška.“

Po celém tomto boji byla Přibíkovi diagnostikovaná dětská mozková obrna, kvadrupostižení, kvadruspasticita, mikrocefalie a středně těžká mentální retardace.

„Od malička cvičíme vojtovku, chodíme na rehabilitace, ergoterapii, logopedii, a navštěvujeme další specialisty. Jezdíme pravidelně do lázní. Dnes jsou Přibíkovi 4 roky. I když neumí lézt, chodit ani pořádně mluvit, je to úžasných a veselý chlapec, na kterého jsme všichni pyšní,“ doplňuje maminka.

Tradičně bude v průběhu benefičního koncertu promítnut o Přibíkovi krátký filmový dokument. Divák tak uvidí, ke komu a proč putují jeho peníze. V závěru koncertu bude rodina představena přímo na pódiu Severočeského divadla, kde jí bude předán šek.

Hlavní organizátorkou této již známé akce je sbormistryně a manažerka Ústeckého dětského sboru, Martina Zemanová, členka katedry výchov uměním PF UJEP. Myšlenka věnovat koncert konkrétním dětem v sobě nenese nejen prvek humanity a podpory, ale zároveň je pro samotné členy dětského sboru příkladem, že i oni mohou pomoci potřebným, přestože sami ještě nevydělávají peníze.

Ti, kdo se nebudou moci z časových důvodů zúčastnit koncertu a přesto by chtěli potřebnou rodinu podpořit, mohou přispět na účet číslo: 43-8451510217/0100 (do textu pro příjemce uvedou („Pro Přibíka“).

Pro získání bližších informací o koncertě, možných větších finančních darech či kontaktu na rodiče kontaktujte Martinu Zemanovou, tel. 606 838 287 nebo e-mail martina-zemanova@seznam.cz.

Jana Kasaničová - tisková mluvčí UJEP