První soutěžní den byl ve skoku dalekém (4,83 m), hodu 2 kg plným míčem (15,80 m), shybech na 2 minuty (50 shybů) a běhu na 60 metrů (8,24 sec) nejlepší Radek, ve skocích přes švihadlo předvedli vynikající výkon Patrik a Eliška, kteří zvládli přes 280 přeskoků vzad, snožmo vpřed, vajíčkem a střídnonož za 2 minuty. Také ostatní členové družstva si vedli velmi dobře a po prvním dni byli celkově na krásném 17. místě.

Do druhého soutěžního dne nastoupili reprezentanti naší školy s cílem svá umístění ještě vylepšit. Radek byl nejlepší v trojskoku (7,68 m) a hodu míčkem (61,50 m), Patrik a Eliška pak v klicích na 2 minuty (70 a 73), sed-lehách na 2 minuty (92 a 90) a driblinku na 2 minuty, kde naběhali výborných 338 a 330 metrů. Trojskok se vydařil i ostatním členům družstva, ale po dvou silových dvouminutových disciplínách jsme umístění ve dvacítce nejlepších týmů opustili. Hod míčkem se ale opět vydařil, a zejména pak závěrečná vytrvalostní disciplína, do které si všichni zvolili driblink na 2 minuty. V konečném součtu získalo naše družstvo 38.139 bodů a vyšplhalo na výborné 15. místo! K tomu všichni postoupili i v hodnocení jednotlivců ve svých kategoriích, když Patrik dosáhl na vynikající 6. místo v konkurenci 70 chlapců ročníku 2008! Matěj byl ve stejné kategorii na 18. místě. Skvělého umístění dosáhla i Valérie na 14. místě a Eliška na 19. místě v konkurenci 81 dívek ročníku 2007. Všichni uvedení si domů odvezli zlatý odznak od České národní banky, ostatní čtyři členové týmu pak získali za své výkony stříbrný odznak.

V průběhu akce rozdávali současní i bývalí olympionici své podpisy a cenné rady, sportovalo se a soutěžilo v BeActive vesničce na veslařských trenažérech, basketbalu na vozíku či handbiku, získali jsme tetování českého olympijského týmu či společné fotografie, ověřili jsme si své znalosti o českých bankovkách ve stánku České národní banky. Všichni si užili nejen dvoudenní náročné sportování, ale i mnoho doprovodných aktivit. Gratulujeme všem členům týmu k předvedeným výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.