Na základě ankety, kterou provedli v minulých dnech redaktoři Ústeckého deníku, se budeme zabývat problémem kriminality. Myslíte si, že jsou Trmice bezpečné? Co by radnice měla udělat pro vaší větší bezpečnost. To a mnohem více budou ve středu probírat jak sami obyvatelé, tak i zástupci městské radnice. Účast přislíbila starostka Jana Oubrechtová.

Celým dnem bude provázet moderátor Roman Šimon, součástí kulturní části budou vystoupení romského sboru Romano Jasnica. Přijďte i Vy!

Trmickým lidem vadí zločinost

TRMICE - Život bez pouliční kriminality, špíny a nepřizpůsobivých obyvatel, tak by si představovala většina obyvatel Trmic svůj život ve městě.

Mezi dalšími problémy, k nimž se mohou dnes od 14.00 hodin vyjádřit u Globusu na Dni s deníkem, vidí lidé i nedostatek kultury a málo sportovišť včetně dětských hřišť.

„Předložili jsme čtyři projekty v Programu Partnerství 2007 se zaměřením na prevenci kriminality,“ řekla starostka Jana Oubrechtová. Všechny čtyři projekty byly schváleny a dotace přiznány, informovala s tím, že šlo také o projekt Městský kamerový systém. Kamery budou osazeny na hlavní třídě v Trmicích.

„Nyní slouží v Trmicích a Koštově osm strážníků, na základě veřejno–právní smlouvy budou dojíždět i do Řehlovic, Habrovan a Stebna,“ řekla starostka Jana Oubrechtová.

Hlídky MP podle jejich šéfa Jiřího Mikeše jen loni zaznamenaly 1 029 přestupků a 31 trestných činů.

Kamery vítají i tamní státní policisté. Zástupkyně vedoucího Ivana Krejčová řekla, že budou pomáhat např. odhalovat zloděje a zaměří se i na celkovou pouliční kriminalitu.