Kromě kulturního vystoupení sboru Romano Jasnica účast přislíbila také starostka Trmic Jana Oubrechtová. Více v aktuálním zpravodajství přímo z akce!

17:00 - Den s deníkem v Trmicích končí, těšíme se na další!

16:25 - Začala soutěž o vstupenky na vystoupení Fešáků v Ústí nad Labem. Stačí zazpívat písničku od stejnojmenné skupiny a dva lístky jsou vaše.

15:59 - Druhá část vystoupení Romano Jasnici se blíží.

15:14 - Zástupci Městského úřadu Trmice se již vyjádřili a nyní vystupuje se svým tanečním vystoupením Romano Jasnica. Ještě stále můžete přicházet, ještě minimálně hodinu vám budou k dispozici zástupci radnice i redakce. Záznam některých zástupců radnice přidáme později.

14:47 - Zastoupena je téměř celá radnice Městského úřadu v Trmicích. Přítomna je již starostka Jana Oubrechtová či tajemník radnice Milan Reichel.

14:10 - Čtenáři Ústeckého deníku v hojném počtu soutěží o novou Škodu Fabia. Musí uhodnout, kolik lidí se zúčastní akcí Den s deníkem.

13:43 - Zájem o akci je ze strany čtenářů zatím malý, před pódiem postávají jedinci, kteří čekají, co se bude dít. Přesto ve stanu distribuce se zájemci informují o možnostech předplatného.

Den s deníkem: Trmice se dočkají kamerového systému

TRMICE - Jak vyřešit pouliční kriminalitu, budou mít trmické děti kde si hrát nebo sportovat?

Právě na tato témata se včera nejvíce diskutovalo před trmickým hypermarketem Globus na akci Den s deníkem. Pozvání deníku k diskusi přijala starostka Trmic Jana Oubrechtová, exstarosta Oto Neubauer a tajemník Městského úřadu v Trmicích Milan Reichel.

Úvodního slova se chopila starostka Oubrechtová, která poukázala na to, že i přes vysoké číslo přestupků a kriminálních činů se samotných Trmic týká jen hrstka. „Devětadevadesát procent všech těchto deliktů je totiž pácháno v areálu hypermarketu, ne v Trmicích,“ řekla Oubrechtová. Na pódium si vzala posilu v podobě exstarosty Neubauera a svého tajemníka Reichela. „Jsem ve funkci krátkou dobu, proto jsem si sem vzala posilu,“ odpověděla na dotaz moderátora akce Šimona.

V Trmicích to podle radních není až tak špatné, přesto vedení města chce s tímto nejpalčivějším problémem bojovat. Napomoci by jí v tom měly i projekty a dotace z Ministerstva vnitra ČR. Předložili jsme celkem čtyři projekty v Programu Partnerství 2007 se zaměřením na prevenci kriminality.

Všechny projekty byly nakonec schváleny a dotace nám přiznány. Šlo o projekt Bezpečnostní opatření na přechodu u základních škol, Odpolední škola, Proč se nudit na ulicích a Městský kamerový systém.

Ten je z celého projektu nejdůležitější a také finančně nejnáročnější. V první etapě budou čtyři kamery osazeny na hlavní třídě v Trmicích. A to na rohu křižovatky a restaurace U Můstku, v okolí radnice, u lékárny a na Václavském náměstí. Půjde o pohyblivé kamery a obraz z nich bude sveden na služebnu městské policie. Na jejich pořízení a zavedení jsme dostali dotaci ve výši jeden milion korun.

Zavedením kamerového systému se patrně rozšíří současný počet strážníků. Nyní slouží osm městských policistů, kteří dohlíží na pořádek nejen v Trmicích a v Koštově, ale na základě veřejnoprávní smlouvy budou dojíždět i do Řehlovic, Habrovan a Stebna,“ řekla starostka Trmic Jana Oubrechtová.

Kamerový systém vítají i státní policisté z trmického obvodního oddělení. Zástupkyně vedoucího Ivana Krejčová řekla, že kamery budou státním policistům pomáhat například odhalovat kapsáře nebo zloděje a zaměří se i na celkovou pouliční kriminalitu ve městě. Dalším velkým problémem pro trmické jsou dlužníci nájemného. Jen do konce loňského roku radnice evidovala dluh na nájemném v celkové výši 957 tisíc korun.

Velké škody páchají také vandalové, kteří ničí lavičky, dopravní značení, veřejné osvětlení a další městský majetek. Exstarosta Neubauer přiznal, že v Trmicích chybí dětská hřiště a dětské koutky. Radnice už nyní ale zpracovává dva projekty a do dvou let by chtěla problém s nedostatkem hřišť a dětských koutků a pískovišť vyřešit. S jedním hřištěm se počítá i v nedalekém Koštově. Jeho vybudování by ale hradila radnice a na to nyní nemá peníze.

Hlasujte v anketě níže!

Starostka Jana Oubrechtová hovoří o budovaném kamerovém systému.

Starostka Jana Oubrechtová hovoří o investicích, které plánují uskutečnit na letošní rok.

Tajemník Milan Reichel hovoří o nepořádku v Trmicích.