Mimo jiné nedostatek bezpečných hřišť byl jeden z mnoha problémů, který zdejší obyvatele trápí. U chabařovického koupaliště si tak mohou děti opět bezpečně hrát. „Všechna hřiště musí být v daném termínu osazena prolézačkami a dalšími atrakcemi, které musí splňovat určité normy Evropské unie,“ vysvětlil starosta Chabařovic Jiří Záhořík, proč se na dokončení čekalo tak dlouho.

Na dalším hřišti, U Křížků, pak na základě ohlasů místních obyvatel radnice osazuje basketbalové koše, pingpongové stoly a lavice.

Stěžejním problémem, který se zatím nedaří řešit, nadále zůstává vyšší počet spojů autobusové linky číslo 12 z Chabařovic do Ústí nad Labem k autobusovému nádraží. V současnosti v plné trase jezdí jen dvanáct spojů v pracovních dnech, ostatní končí u předlických garáží DP.

„Jednal jsem s teplickým dopravním podnikem, ale zatím je to bez výsledku,“ řekl starosta. Dopravní podnik města Teplice totiž požaduje zřízení zastávkových zálivů. A to není levná záležitost. "Jeden takový záliv vyjde na zhruba 200 tisíc korun. A to si z rozpočtu zatím nemůžeme dovolit,“ uvedl Záhořík.

Jiří Záhořík zatím spoléhá na zprovoznění průmyslové zóny poblíž Přestanova. Ta má totiž v budoucnu zaměstnat až dva tisíce lidí. Mnoho z nich by pak mohlo i přijíždět jak z Teplic, tak i samotného Ústí. To by si přímou linku z centra krajské metropole vynutilo.

Chabařovičtí tak nadále při cestě do Ústí přestupují v Předlicích, kde je ohrožují nepřizpůsobiví obyvatelé.