Na základě ankety, kterou provedli v minulých dnech redaktoři Ústeckého deníku, se budeme zabývat problémem sektorového centra, které je v obvodu Severní Terasy bezprizorní od roku 1989. Přijďte vyjádřit svůj názor, jak s ruinou postupovat dál.

Účast přislíbili:

- primátor města Ústí nad Labem Jan Kubata,

- starosta městského obvodu Severní Terasa Jiří Brodský,

- jednatel společnosti PK Real Václav Polák.

Celým dnem bude provázet moderátor Roman Šimon, součástí kulturní části bude přehlídka manekýnek a manekýnů nebo taneční skupina Freedom. Pro ty, kteří se nebudou moci dostavit, máme dobrou zprávu: Opět budeme zajišťovat on-line zpravodajství a v sobotu vyjde souhrnný článek o celém Dni s deníkem. Na webu se pak objeví bohatá fotogalerie a případně nahrávky jednotlivých pozvaných hostů. Přijďte i Vy!

 

Sektorové centrum u soudu

SEVERNÍ TERASA - Jedenáctiletý soudní spor o nedostavěnou stavbu sektorového centra bude pokračovat příští pátek.

„Těžko říci, jestli už konečně padne definitivní verdikt, ale byl bych tomu rád,“ řekl včera primátor Jan Kubata.

Město Ústí a Václav Polák, jednatel firmy PK Real, která v roce 1994 od města objekt koupila, ale zaplatila jen 19,5 místo dohodnutých 40 milionů korun, se soudí o jeho vlastnictví a také o vypořádání.

Polák nemá nic proti vrácení sektorového centra městu, ale chce za něj mnohem víc peněz, než je ono ochotno dát.

O konkrétní částce nechce ani jedna strana mluvit. Polák jen tvrdí, že vstřícnější být nemohl a Kubata naopak, že měl nestydaté požadavky.

V době prodeje před třinácti lety byla stavba před dokončením. Dnes je z ní nebezpečná ruina. Zřejmě nezbyde nic jiného než ji zbourat, Pro demolici se vyslovila i řada obyvatel Severní Terasy.

Více na toto téma se zájemci dozvědí na dnešním Dni s deníkem v místním parku.