Svá tajná přání či originální obrázky do ni mohou vhodit nejen děti, ale i dospělí. „Věříme, že při jejich tvorbě a vymýšlení prožijí rodiny společně příjemnou atmosféru a zároveň se budou věnovat tomu, k čemu nás současná doba vrací. K hodnotám, jako je rodina, přátelství,“ pověděla ředitelka CEKUSu Michaela Krpálková.

Nápad instalovat Ježíškovu schránku, kterou vyrobil chotěbořský rodák a všeuměl Libor Velíšek, paradoxně vznikl díky Covidu.

„První adventní neděli Chotěbořáci tradičně slaví příchod světla u kašny. Kvůli viru se ale oblíbené vítání adventu konat nemohlo. S kolegyní Michaelou Krovovou nám to ale bylo líto, tak jsme vymyslely alespoň tuto alternativu,“ svěřila se Krpálková.

Schránka na náměstí zůstane až do konce roku. Pak ji zaměstnanci kulturních zařízení otevřou a autory nejlepších psaníček ocení. „Výherce zveřejníme na Tři krále. Získají dárkový pokaz na naše kulturní akce a dárkové předměty města,“ prozradila Krpálková. „Výběr bude vzhledem k velkému zájmu náročný. O vítězi rozhodne originalita a zpracování,“ dodala Krpálková.