Dělníci aktuálně nejznámější přístřešek v České republice nainstalovali na tramvajovou zastávku při rekonstrukci uzlu Osová, která byla součástí stavby trati k univerzitnímu kampusu. „Při jeho umísťování zřejmě došlo k nedorozumění, na které jsme zhotovitele stavby okamžitě upozornili. Přístřešek jsme nechali firmu neprodleně odstranit a řešíme jeho přesunutí na místo, kde by dával smysl,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

V doubravské kolonii se bourají některé dvojdomky. Místním vadí, že jejich torza stále stojí. Je to prý nebezpečné místo. Stav v září 2021.
Bourání finských domků na Karvinsku: Nervozita stoupá, lidé se radí s právníkem

Přemístěný přístřešek dostane jednotný vizuální styl po vzoru předešlých. Dopravní podnik je umisťuje na nástupiště, kde chybí. Společnou podobu mají od loňského roku.

Terčem vtipů i kritiky 

Na zastávkách přístřešků od té doby přibyla rovná třicítka, umístění dalších je v plánu do konce roku. „Loni jsme nechali instalovat jedenáct přístřešků, například na Nových sadech, Mendlově náměstí nebo Ústředním hřbitově. Letos jsme zatím umístili devatenáct přístřešků. A ještě další čtyři do konce roku přibydou, třeba u Krematoria nebo v Šumavské,“ přiblížil městský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Na vesnici téměř revoluční přístup zvolil starosta Dyjákovic na Znojemsku, když vyzval obyvatele k úklidu před domy.
Radikální krok. Ukliďte před domy, jinak zaplatíte, varuje starosta ze Znojemska

Součástí přístřešků v jednotném stylu je střecha chránící cestující před deštěm, případně lavička. V některých případech je jejich součástí jedna či dvě bočnice.

Přístřešek na tramvajové zastávce Osová na pomezí Starého Lískovce a Bohunic nechali zástupci dopravního podniku odstranit v úterý. Cestující chránil před deštěm pod mostem. Stal se proto terčem vtipů i kritiky.

Přístřešky
- umístěné v roce 2020: Anthropos, Výstaviště - hlavní vstup, Mendlovo náměstí, Ústřední hřbitov, Kuldova, třikrát Nové sady, dvakrát Soukenická, Tábor
- už umístěné v roce 2021: dvakrát Grohova, Česká, Hlavní nádraží, Vyhlídalova, dvakrát Hrnčířská, dvakrát Konopná, Pod nemocnicí, dvakrát Poříčí, Železniční, dvakrát Úzká, Autobusové nádraží, dvakrát Tomanova, Lesnická
- připravené k umístěné do konce roku 2021: Krematorium, Šumavská, dvakrát Podvéská
Zdroj: Dopravní podnik města Brna