„První vlna vyhlášení sbírky odezněla, oslovili jsme proto muzikanty ze Znojemska, aby na podporu nemocnice natočili pár písniček. Zlatou desku Supraphonu asi nezískáme, ale bude to aspoň symbolické poděkování těm, kteří už přispěli. Jde nám také o to, aby se informace o sbírce dostala k maximu lidí,“ uvedl Třetina, který se kromě příspěvku ve výši deseti tisíc korun, rozhodl zaplatit i náklady na výrobu klipů.

Členové znojemské Cimbálové muziky Antonína Stehlíka, kteří klipy nahrávají se dobrovolně vzdali honorářů. „Máme v plánu ještě další nahrávky i s operními zpěváky Kateřinou Kněžíkovou a Adamem Plachetkou,“ prozradil primáš Jiří Ludvík.

Zdroj: CM Antonína Stehlíka

Sbírku pro Nemocnici Znojmo zprovoznil po dohodě s vedením nemocnice starosta Jevišovic Pavel Málek a ředitelka úřadu Okresní hospodářské komory Znojmo Marie Jílková. Doposud na otevřený účet přispěli dobrodinci částkou ve výši sto šedesát tisíc korun. „Finanční prostředky půjdou výhradně na kompenzaci osobních nákladů za práci dobrovolníků pracujících v nemocnici Znojmo," uvedl Pavel Málek.

Před několika dny byly peníze převedeny z transparentního účtu na účet nemocnice. Sbírka ale nekončí, stejně jako krizová situace spojená s covidem. Zájemci mohou proto posílat peníze pro nemocnici na účet číslo 5960276349/0800.