VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskuse: Astronomický dluh: Ústečané nezaplatili za odpady více než 142 milionů korun

Astronomický dluh: Ústečané nezaplatili za odpady více než 142 milionů korun

Ústí nad Labem - Město hodlá oprostit od poplatku za svoz odpadu děti, mládež i seniory. 

Diskutovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Přihlásit se

DISKUSE OBSAHUJE 8 PŘÍSPĚVKŮ

Když si člověk přečte tento článek, nevrtá někomu v hlavě, proč...
Jaroslav Kubín (24670) 27.7.2017 reagovat
... problémy s dluhy za odpady nejsou třeba u Kuberů v Teplicích? Tam platí odvoz město ze svého rozpočtu, přesto nemají miliardový dluh jako Ústí, naopak jsou ve stamilionech v plusu? A u nás dluh 142 milionů od třetiny lidí? Ať město vymůže 200 mil. (a smaže ten dluh, stejně nic nevymůže...) od 27 zločinců (dle policejního usnesení), kteří hlasovali o předražení muzea, některé má Nechybová nablízku, dokonce v zastupitelstvu města, pak hledat cesty, jak odvoz odpadů platit z rozpočtu Ústí. Už to tu bylo.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Komu to nedocvaklo?
Martin Lisko (37585) 27.7.2017 reagovat
Mě přijde tenhle magistrát jako škola hrou majora majsnera, jen chybí kapitán hrubec.... Kdyby magistrát radši ty dluhy smazal a bylo by líp, stejně nic nevymůže, poplatky bych zrušil nebo snížil, dluh města poplatky stejně nezmenšily tak co?
Nahlásit
"Magistrát...stejně nic nevymůže", píšete.
Jaroslav Kubín (24670) 27.7.2017 reagovat
Mám obdobný názor, "nic" je silné slovo, ale ze svých zkušeností vím, že něco málo lze vymoci, rozhodně ale vynaložené úsilí, administrativa a poplatky nejsou adekvátní k výši vymožené částky. Jak to chodí? Jen jeden příklad z poslední doby, který mi exekutor před třemi dny doručil: jistina-dluh 38.889,-, úroky z této částky 380.528,87, náklady řízení 18.838,-,.odměna exekutora 65.750,-, náhrada výdajů 3.500,-, DPH 14.542,50, celkem 522.049,17 Kč. A myslí si někdo, že nějaké peníze dostaneme? Já tedy ne!
Nahlásit
Re: "Magistrát...stejně nic nevymůže", píšete.
Nic nevymůže, protože 90 procent z těch dluhů jsou tzv. Nevymahatelné tzn. Nic jim nevezmete, protoze nic nemají ať jsou úroky jaký chtěj.. Vezmou to jen těm co jsou tak blbí a pracujou jako já.... Prostě jsem pro úplné zrušení
Nahlásit
Komunalni odpustky
Jiri Novak (38534) 27.7.2017 reagovat
Souhlasim tady nic neresi vymahani presne ty co nedelaj to maj na haku a nic jim s davek stejne nevezmou a když by to stejne vymohli tak to zmizi do stracena zvlastni je ze Teplice jedou na systém plati za ne mnesto a funguje to a to něco malo co u nas vyberou je stejne nevkde v pr........
Nahlásit
Re: Komunalni odpustky
Přesně tak... To samí jsou pokuty za MHD a je to taky nevymahatelné... Hold pracuješ, jsi debil, tak plať ať tě odrbem.. Jsi na socce, máš skoro vše zadara, a protoze to nezaplatis tak je vše odpuštěno... Bohužel... Jsme v čr... Každopádně radši ty poplatky zrušte, je to lepší
Ověřeno
Příspěvek jsme ověřili a neporušuje naše Podmínky používání.
A co fakta?
Marian Páleník (18721) 28.7.2017 reagovat
Pánové, já bych si nejprve zjistil fakta a až podle nich si vytvářel názor. Opačný postup vede k životu ve virtuální realitě ;o) Jediný racionální postup je srovnat výdaje na vymáhání s tím, co se povede vymoci. A víte, jak na tom Ústí je?
Nahlásit
Černí pasažéři
Marian Páleník (18721) 28.7.2017 reagovat
Pokud někdo s trvalým pobytem v Ústí žije mimo Ústí, vytváří odpady a když platí poplatek za odpady v Ústí, neplatí ho tam, kde žije a vytváří odpady. A pak zas někdo s trvalým pobytem mimo Ústí žije v Ústí, vytváří zde odpady, ale platí tam, kde má trvalý pobyt. Ústecký deník již poněkolikáté uvádí (hysterický) příklad studentky žijící v Itálii. Platí ona poplatek za odpady v Itálii? Myslím, že to je jen snaha neplatit nic a být černým pasažérem.
Nahlásit

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT